MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Ömerbey'de natamam 90 m2 daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094995
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : ÖMERBEY MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/150 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/150 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Ömerbey Mahallesi, Dikilitaş mevkii, 1396 ada. 22 nolu parsel: 2.208,43 m2 arsa vasfıyle; 30/1104 Arsa paylı A blok 1. bodrum kat 10 nolu bağımsız bölüm daire vasfıyle; tam hissesi, ALİHAN ÖZTÜRK: HÜSEYİN Oğlu adına kayıtlı olduğu, bu taşınmazda ipotek bulunduğu, bu taşınmaz üzerinde icrai, kamu ve ihtiyati haciz şerhi bulunduğu, Yönetim Planı tarihi olarak 25/07/2016 tarihinin beyan olunduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri : Taşınmazın; kapı numarası yerinde tespit edilmemiş olup, sitem üzerinden alınan verilere göre, 21/A ile kayıtlıolduğu görülmüştür. Binanın natamam olduğu ve bu site içerisinde hala şantiye düzeninin sürdüğü anlaşılmıştır. Tahir Paşa Caddesi ile Zambak Sokak kesişiminde şantiye A ve B Bloklarının girişi olduğu ve bu kısımdan C Bloka yaya girişi yapıldığı anlaşılmıştır. Tüm site inşaatımn natamam vaziyette ve çevre düzenlemesinin ve otopark düzenlemesinin yapılmadığı anlaşılmıştır. Taşınmaz; her blokta Mesken vasfında bağımsız bölümler bulunan ayrık nizam bloklardan oluşan site içerisinde etrafı çevrili ve otoparklı sitede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Bodrum, Zemin Kat, L, 2., 3. Normal Katlardan oluşan asansörlü (asansör boşluğu tespit edilmiştir.) ve otoparklı 5 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesi, söveli, sıvalı ve akrilik boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu bina sosyal ve kamu binalarından yararlanan bir konumdadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz A Blokta fiziki olarak zemin Katta yer alan, mesken vasfındaki bağımsız bölümdür. Binadaki tüm bağımsız bölümler natamam durumdadır. Abonelikler mevcut değildir. A Blok 1. Bodrum Katta (fiziki olarak zemin Katta) yer alan 10 Nolu Mesken vasfındaki bağımsız bölümün; natamam vaziyette, banyo+WC, 2 adet Yatak Odası, Mutfak, Salon, Balkon, hol hacimlerinden oluştuğu anlaşılmıştır. Daire iç ve dış kapı ve kasası bulunmamakta ve iç kısımda yer ve duvar döşemelerinden sadece banyo+WC hacmindeki duvar fayans döşemeleri tamamlanmış olduğu ancak bunlarında tam olarak tamamlanmadığı, dairenin geri kalanında yerlerin şap düzeyinde olduğu ve duvarların saten alçı işinin bitmiş olduğu, boyasının astar seviyesinde bırakıldığı, pencerelerinin PVC doğramalarının bulunduğu görülmüştür. Tüm tesisat geçirilmiş olmakla, armatür ve elektrik anahtarları takılmamıştır. Bitirilmesi halinde doğalgaz kombili ısıtma kullanılacağı tesisata bakılarak anlaşılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmazın brüt 90 m2, net 76 m2 yüzölçümlü olduğu anlaşılmaktadır.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Mudanya İmar Planı kapsamında, KAKS:1.20, Hmax: 12.50 ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/150 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR