MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Ömerbey'de 80 m2 daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135774
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : ÖMERBEY MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/510 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUDANYAİCRA DAİRESİ
2018/510 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa ili, Mudanya İlçesi Ömerbey Mah. 1488 Ada 13 Parselde, 69,00 m2 alanda, Arsa ana taşınmaz nitelikli olarak, 4/24 arsa payıyla, 4. Kat 4 Bağımsız Bölüm no ile Mesken Bağımsız Bölüm niteliği ile; 1/2 hissesi borçlu adına kat irtifaklı olarak kayıtlıdır.
Özellikleri : Taşınmaz, Ömerbey Mah. Üstün Sok. Karagüllü Ap. No. 12 D.4 Mudanya adreslidir. Kıymet Takdirine konu taşınmaz, kuş uçuşu ve yaklaşık olarak Mudanya İlçe merkezine ve deniz kıyısına 150 m mesafede, İpar Caddesi ile irtibatlı, tali nitelikli Üstün Sokak içinde yer almaktadır. Taşınmaz her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanır konumda ve yoğun yerleşim alanı içindedir. Taşınmaz, zemin kat ve 4 normal kattan müteşekkil b.a. karkas iskelet sınıflı bir bloğun, 4.katındaki 4 nolu dairedir. Blok kapısı profil demir kapı, merdivenleri dökme mozaik korkulukları profil demir korkuluktur. Blokta asansör bulunmamaktadır. Daire giriş holü bu holle müşterek açık mutfak, 3 oda, banyo ve balkondan müteşekkil, doğalgaz kombi sistem ısıtmalı yaklaşık 80 m2 alanında, deniz görür bir dairedir. Dış kapı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler pvc doğrama, döşemeler laminat parke ıslak alanlarda seramik kaplamalı, duyarlar elyaf sıva, ıslak hacimlerde seramik, tavanlar dekoratif alçı tavandır. Mutfakta granit L şeklinde mermerit tezgah, lake dolap, banyoda duşa kabin, lavabo ve klozet mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya İmar Planı içinde Bitişik Nizam, 4 Kat yapılaşma şartları ile konut alanında yer aldığı görülmektedir.
Kıymeti : 130.000,00 TL(1/2 hisse değeridir.)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 11/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/510 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR