MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Ömerbey'de 265 m² dubleks daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984001
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : ÖMERBEY MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 5+1
: 265
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 20.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/377 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
620,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.07.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYAİCRA DAİRESİ
2018/377 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Ömerbey Mahallesi, Hızırilyas Çeşmesi, 1382 ada, 1 parselde, 2.050,33 m2 arsa üzerine kat mülkiyeti tesis edilmiş iki adet altı katlı apartman ve arsası vasfındaki taşınmazda, 4/48 arsa paylı, B Blok, 3. normal ve çatı kat, 10 nolu bağımsız bölüm dubleks-mesken olarak tamamının, Onuray Cam ve Katlanır Cam Sistemleri PVC Alüminyum Doğmma İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi adına kayıtlı olduğu görülmüştür.
Özellikleri : Taşınmaz Bursa İli, Mudanya İlçesi, Ömebey (Yeni) Mahallesi, 2. Gül Sokak, Altuntaş Yapı Sitesi, No: 19/1B, B Blok, 3. normal ve çat katı, daire 10 adresindeki, dubleks dairedir Dış cephesi sıvalı ve badalıdır. Binaanın merdiven ve sahanlıkları mermer kaplı olup, asansörlüdür. Apartman giriş kapısı, çelik kapıdır. Her katta 2 adet daire vardır. Çatısı kiremit örtülüdür. Dava konusu taşınmazın yaklaşık 4-5 yıllık olduğu kanaatindeyiz. Sitenin yürüyüş yolları ve otoprakları helikopter şaptır. Binaların bodrum katları kapalı garaj olarak yapılmıştır. Çevre duvarları yapılmıştır. Dairenin 3. katındaki balkounndan ve çatı katından terastan deniz gözükmektedir. Davaya konu dairenin giriş katı (3. kat) antre, gece holü, salon, 3 oda, mutfak, tuvalet, banyo, ebeveyn banyosu, üst kata çıkan merdivenler ve 2 adet büyük balkondan ibarettir. Salon ve odaların zemini ahşap teminat parke kaplıdır. Antre, gece holü, mutfak, tuvalet, banyo, ebeveyn banyosu ve balkonların zemini ile tuvalet, banyo, ebeveyn banyosunun duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet, duşa kabin, tuvalete dolaplı lavabo ve hela taşı, ebeveyn banyosunda sadece baiarya ardır. Duvarları alçı sıvalı ve dekoratif saten boyalıdır. Antre, gece holü, mutfak ve salon tavanlarında ışık bantlı aydınlatmalı kartonpiyer, diğer yerlerde, normal kartonpiyer yapılmıştır. Mutfakta mermer tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları yer almaktadır. Dış kapı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Ön balkon sürgülü cam balkon ile kapatılmış olup, balkonda barbekü vardır. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılır aktadır. Betonarmeden yapılmış, üzeri mermer kaplamalı ve alüminyum korkuluktu bir merdiven ile dubleks kata çıkı maktadır. Dubleks katta antre, gece holü, salon, 2 oda (alt kattan farklı olarak 3 oda, 2 odaya indirilerek, balkon büyütülmüştür), giriş katına ilave olarak küçük bir oda, mutfak, tuvalet, banyo, ebeveyn banyosu, üst kata çıkan merdivenler ve 2 adet büyük balkondan ibarettir. Salon ve odaların zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Antre, gece holü, mutfak, tuvalet, banyo, ebeveyn banyosu ve balkonların zemini ile tuvalet, banyo, ebeveyn banyosunun duvarları tavana kadar Banyoda dolaplı lavabo, klozet, duşa kabin, tuvalete dolaplı lavabo ve hela taşı, ebeveyn banyolunda sadece batarya vardır. Duvarları alçı sıvalı ve dekoratif saten boyalıdır. Tavanlarına normal kartonpiyer yapılmıştır. Mutfakta mermer tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları yer almaktadır. İç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Ön ba konda barbekü vardır. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Dava koriusu dubleks dairenin toplam net alanı 265 m2 olmaktadır. Dairenin balkonundan açık denizi görüyor olması, değerini olumlu yönde kanaatindeyiz. Mudanya ilçe merkezine yaklaşık 2,5 km, deniz kenarına kuş uçuşu700 m mesafededir.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya İmar Planında ayrık nizam, ön bahçe mesafesi yönetmelik, yan bahçe mesafesi yönetmelik KAKS(Emsal): 1.20, H.max:12,50 m, ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 620.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 22/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/377 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR