MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Mürsel'de 395 m2 dubleks villa icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112602
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : MÜRSEL MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 4+1
: 395
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/812 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/812 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Mürsel Köyü, 1355 parselde 23.986,29 m2 arsa üzerine kat mülkiyeti tesis edilmiş villalarda, 10/260 arsa paylı, konut dubleks vasıflı, 24 nolu bağımsız bölüm olarak tamamı borçlu adına kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
Özellikleri : Binanın dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Giriş kapsı çelik, pencereler plastik doğramadır. Çatısı kiremit örtülüdür. Zemin kat arka cephede veranda vardır. Bahçe tanziminin yapıldığı, ancak bakımsız olduğu görülmüştür. Ön bahçe duvarları tuğla üzeri demir korkuluk, yan duvarlar beton üzeri demir korkuluk tarzındadır. Villanın yaklaşık 25-30 yıllık olduğu kanaatindeyiz. Dava konusu villanın bodrum katında, kapalı otopark vardır. Villanın kapısı kilitli olduğundan, içeriye girilememiş, dışarıdan ve yandaki tadilatı yapılan villadan incelemeler yapılmıştır. Yandaki tadilatı yapılan villaya göre, bodrum katta odalar, zemin katta antre, salon, mutfak ve tuvalet, 1. katta antre, 3 oda, banyo, ebeveyn banyosu ve balkonlar, güvercinlikte bir oda olduğu, oturma alanının bürüt 152 m2 olduğu belirlenmiştir. Dava konusu villanın toplam brüt alanı 395 m2 olup, toplam net alan, 316 m2 olmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Bademli İlave (19.12.2013 1349) İmar Planında ayrık nizam, ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m, KAKS:0.30 olan, 3 kat, yapılanma alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 950.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/812 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR