MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Halitpaşa'da 83 m² natamam daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983138
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 19.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1253 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.07.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYAİCRA DAİRESİ
2018/1253 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, Değirmendere Mekvii, 1229 ada, 2 nolu parsel; 1.946,45 m2 arsa vasfıyle; 5/192 ARSA PAYLI A BLOK 1. KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN VASFIYLE; TAM hissesi, PROLOGG AKILLI EV SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adına kayıtlı olduğu, bu taşınmazda ipotek bulunduğu, icrai, ihtiyati ve kamu haczi şerhleri tesis edilmiş olduğu, Yönetim Planı tarihi olarak 21/05/2014 tarihinin beyan olunduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri : Taşınmaz; her blokta 24 adet Mesken vasfında bağımsız bölümler bulunan 2 bloktan oluşan site içerisinde etrafı çevrili ve otoparklı sitede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, 2. Bodrum Kat, 1. Bodrum, Zemin Kat, L, 2., 3., 4. Normal Katlar ile Çatı katından oluşan asansörlü ve otoparklı 7 Katlı B. A. K. Binadır. Binamn dış cephesinin söveli sıvalı ve akrilik boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu bina sosyal ve kamu binalarından yararlanan bir konumdadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz A Blokta yer alan yolcu asansörüne göre 2. katta, fiziki olarak 2. Normal Katta yer alan, 2. Normal katta girişi bulunan mesken vasfındaki bağımsız bölümdür. Bina bütünüyle natamam olup; henüz bağımsız bölümler kullanılabilir değildir. Abonelikler mevcut değildir. A Blok 1. Katta yer alan 5 Nolu Mesken vasfındaki bağımsız bölümün; antre, banyo+WC, 2 adet Yatak Odası, Mutfak, Salon, Balkon, hol hacimlerinden oluştuğu anlaşılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri astar boya, banyo+WCde tam duvar ile mutfakta 1/3 duvar fayans kaplamadır. Mutfak dolapları, set altı ve set üstü MDFLAM dolap ve granit tezgahtan teşkil edilmiştir. Banyo+WC hacimlerinde vitrifiyeler henüz bulunmamaktadır. Yer döşemeleri ıslak satıhlarda ve holde; fayans kaplama olup, odalarda ve salonda ise laminat parkedir. Doğalgaz kombili ısıtma sistemi yapıldığı ancak kalorifer petekleri ve kombinin henüz bağlanmadığı görülmüştür. Kapı eşikleri yapılmamıştır. Banyo+ tuvalet tavan kaplaması yapılmamıştır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatı (kalorifer petekleri, bazı elektrik priz ve düğmeleri hariç) mevcut olup, dairenin henüz kullanılmamış olduğu, elektrik, su ve doğalgaz aboneliği yapılmadığı anlaşılmıştır. Yaklaşık brüt 83 m2 yüzölçümlüdür
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli İmar Planı kapsamında, TAKS: 0.30, KAKS.1.50, Ön bahçe mesafesi: 5,00; Yan bahçe mesafesi: 3,00, Arka Bahçe mesafesi: 3,00 olan, Hmax: 15.50 ayrık nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 22/07/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1253 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR