MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Halitpaşa'da 201 m2 tripleks villa icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026056
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+2
: 201
Banyo Sayısı : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/46 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/46 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, Uzunyalı mevkii, 1268 ada. 48 Parsel: 777,47 m2 2 ADET 3 KATLI BETONARME HAVUZ VE ARSASI Vasfıyle; 1/2 arsa paylı; 2 BLOK BODRUM+ZEMİN+1. KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, VİLLA VASFIYLE; TAM hissesi CAN AKSÖZ: MEHMET Oğlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : HALİTPAŞA Mah. 3 MÜHENDİSLER Cad. 2 Apt. No: 4 /3 / 2 MUDANYA / BURSA Bina Kodu: 30996193 adresinde kayıtlı olduğu, taşınmazın 2 adet villa vasfından teşkil şekilde bir parseli paylaştığı ancak, 3 MÜHENDİSLER DÖRTÇELİK SİTESİ İÇERİSİNDE bulunduğu, bu sitenirfise 3 Mühendisler CAd. üzerindengirişi olduğu, konutun müstakil havuzlu, müstakil bahçeli ve güvenlikli olduğu ve peyzaj çalışmalarının yapıldığı, anlaşılmıştır. 'Taşınmaz; konut vasfında villalardan teşkil imar parseli içerisinde etrafı çevrili sitede yer almaktadır.Taşınmazın ise, bu bahsi geçen Sitenin No:4/3 kapı noda kayıtlı 2. Blok olduğu anlaşılmıştır. Villa vasfmdaki 2 Blok/4/3 da kayıtlı Bağımsız Bölüm Bodrum, Zemin Kat, 1. kattan havi düz çatılı ve hususi havuz ve bahçeli 3 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesi sıvalı yer yer cephe kaplamalı ve akrilik boyalıdır. Ayrıca bodrum katta yer alan havuz ve havuz terası kısmında taş kaplama, hemen havuzun yanında müstakil zirai bahçe kısmı yer almaktadır. Taşınmaz bina site içerisinde peyzaj çalışmaları mevcut, müstakil bahçeli, müstakil havuzlu ve kapalı otoparklı taşınmazdır. Bağımsız bölüm kullanılabilir durumdadır. Abonelikler mevcuttur. Evin müstakil bahçesine ve havuz katma açılan kapılar binanın dahili merdivenlerinden açılan kapılar ile sağlanmaktadır. Bahçede bir adet kiler odası ile Duş yer almaktadır. 3 Mühendisler Dört Çelik Sitesi, 2 Blok/Nolu Villa vasfmdaki bağımsız bölümün; kapısı kapalı olduğundan içeriye girilememiştir. 1 Blok Nolu bağımsız bölümün emsal nitelikte olduğu anlaşılmakla, birtakım imalatları eksik olsa da bu taşınmaz da incelenmiştir. Buna göre; ilki giriş katında yani zemin katında giriş holü, salon ve Amerikan mutfak, katlamalı cam ile çevrelenmesi sonrası yapılmış kış bahçesi (seyir terası), üst kata ulaşan merdivenler, şömine 1. Normal katında; 2 yatak odası, 1 ebeveyn yatak odası ve içerisinde giyinme odası ve ebeveyn banyo, banyo, balkon, bodrum katta ise; banyo, 1 salon bölümü ve bahçeye açılan camekan bölüm şeklindedir. Bodrum kat ve Zemin kattan eve giriş yapılabilmektedir. Bodrum kattan havuzun bulunduğu, bahçe kısmına çıkılabilmekte olup, aynı zamanda evi çevreleyerek bağımsız bölümün ana giriş kapısına ulaşılan merdivenler bulunmaktadır. Yer döşemeleri lamine parke olup; kapılar özel lake kaplama möble panel kapı, yer döşemeleri ıslak satıhlarda granit ve glass fayans kaplamadır. Mutfak granit tezgah ve set altı ve set üstü lake dolaplardan teşkil edilmiştir. Tavanlar ışık bandı ve kartonpiyerlidir. Havuz seramikleri döşenmiş ve kullanılabilir durumdadır. Banyo vitrifiyeleri 1. sınıf porselen seramiktir. Duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Bazı duvarlarda taş cephe kaplamaları görülmüştür. Dahili merdivenler yine 1. Sınıf mermer basamaklıdır. Villa Konut vasfmdaki müstakil bahçeli, havuzlu taşınmaz olan binanın oturma alanı 72,70 m2 olup, yüzölçümü brüt 201 m2, net 179 m2'dir. Deniz mazaralıdır.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Bademli İmar Planı kapsamında, ayrık nizam, hmax:6,50 m, 2 kat, KAKS:0,30, ön bahçe mesafesi:5,00, yan bahçe mesafesi: 3,00, arka bahçe mesafesi:3,00 olan konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.800.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Uyarınca taşınmazın satışının kesinleştiği tarihe göre %18 olarak da alınabilecektir.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9) - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR