MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Halitpaşa'da 185 m2 dubleks daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077499
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 185
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/202 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2018/202 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, 1555 ada, 3 nolu parsel; 1.185,25 m2 arsa vasfıyle; 254/2268 ARSA PAYLI 2.+ ÇATI. KAT 14 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM DUBLEKS MESKEN VASFIYLE; TAM hissesi, borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Taşınmaz; tek blokta 16 adet Mesken vasfında bağımsız bölümler bulunan etrafı çevrili ve otoparklı sitede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Bodrum, 1 Zemin Kat, L, 2. Normal Katlar ile Çatı katından oluşan asansörlü ve otoparklı 5 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesinin sıvalı ve akrilik boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu bina sosyal ve kamu binalarından yararlanan bir konumdadır. Tüm bağımsız bölümler kullanılabilir durumdadır. Abonelikler kısmen mevcuttur. Kıymet takdirine konu taşınmaz yolcu asansörüne göre 3. katta, fiziki olarak 4. Normal Katta ve Çatı katında yer alan, 4. Normal katta girişi bulunan Dubleks mesken vasfındaki bağımsız bölümdür. CNR Group Rüzgar Evleri, 2. Kat ve Çatı Katında yer alan(fıziki olarak 4. kat) 14 Nolu Dubleks Mesken vasfındaki bağımsız bölümün; normal katta yer alan alt katında; antre, banyo+WC, 1 Yatak Odası, Amerikan Mutfak ve adası, Salon, Balkon, merdiven holü ile üst kata ulaşan merdivenlerin boşluğu ile çatı katı olan üst katında, 2 oda, teras balkon ve banyo+WC ve ebeveyn banyo ile merdiven holü hacimlerinden oluştuğu anlaşılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri saten boya, banyo ve banyo+WClerde tam duvar ile Amerikan mutfakta 1/3 duvar fayans kaplamadır. Mutfak dolapları, set altı ve set üstü MDFLAM dolaplardan teşkil edilmiştir. Mermerit Tezgah mevcuttur. Banyo+WC hacimlerinde vitrifiyeler porselen seramiktir. Dubleks kata ulaşan merdivenler çelik konstrüksiyon, ahşap basamak, korkuluklar alüminyum profildir. Yer döşemeleri ıslak satıhlarda ve holde; fayans kaplama olup, odalarda ve salonda ise lamine parkedir. Doğalgaz kombili ısıtma sistemi kullanılmaktadır. Yaklaşık 185 m2'dir.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Mudanya İmar Plam kapsamında, Hmax:9.50 ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/202 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR