MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Halitpaşa'da 135 m2 daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997465
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/185 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/185 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Halitpaşa Mahallesi, 1555 ada, 1 nolu parsel: 2.337,15 m2 Arsa vasfıyle; 430/11760 Arsa paylı B Blok Zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm meskenvasfıyle; 1/1 hissesi, MURAT ÖFKEM KANLIOĞLU: MEHMET NURİ Oğlu adına kayıtlı olduğu, bu taşınmazda İPOTEK tesis edilmiş olduğu ve Yönetim Planı tarihi olarak 11/12/2015 tarihinin beyan olunduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri :Halitpaşa Mah. Yumurtatepe Cad. Kutludeniz Tepe Mudanya Rezidans B Apt. No: 35 B / 2 MUDANYA adresindeki taşınmazın, B Blok Apartmanının site içerisinde girişi bulunduğu anlaşılmıştır.her katında 2 adet Mesken vasfında bağımsız bölümler bulunan, ayrık nizam 3 bloktan oluşan site içerisinde etrafı çevrili sitede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, 1. Bodrum Kat, Zemin Kat, 1., 2. Normal Katlar ile çatı katından oluşan asansörlü 4 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesi sıvalı, söveli ve akrilik boyalıdır. Blok dış kapısı alüminyum doğrama, merdiven sahanlıkları ve basamakları mermerdir. Taşınmazın bulunduğu sitenin içerisinde ortak alan bahçe, açık havuz, otopark alanı yer almakta olup; peyzaj çalışmaları tamamlanmamıştır. Taşınmazın bulunduğu bina sosyal ve kamu binalarından yararlanan bir konumdadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz B Blokta yer alan fiziki olarak 1. Katta yer alan, konut vasfındaki bağımsız bölümdür. Bina (B Blok) natamam olup; dairelerin tüm ince işlerinin tamamlanmadığı ve abonelikler bağlanmadığı görülmüştür. Bina yeni olup, çevre düzenlemesi yapılmadığı görülmektedir. B Blok Zemin Katta (fiziki olarak 1. Katta) yer alan 2 Nolu Mesken vasfındaki bağımsız bölümün kapısı kapalı olduğundan içeriye girilmemiştir. îzdüşümündeki 1. Bodrum Kat 8 Nolu bağımsız Bölüm incelenmiş, ayrıca şifahi bilgi de alınmıştır. Buna göre; hol, antre, banyo, 3 adet Yatak Odası, ebeveyn banyo, Amerikan Mutfak, Salon, 2 Balkon hacimlerinden oluştuğu anlaşılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı kasası mevcut kapı takılmamıştır. İç kapılara ait kasalar da kapılarda mevcut değildir. Pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri saten boya, tavanlar ışıkbandı kartonpiyerlidir. Ebeveyn banyo, banyo hacminde tam duvar fayans kaplamadır. Mutfak dolapları ve tezgah henüz yapılmamıştır. Banyo+WC ile ebeveyn banyo hacimlerinde vitrifiyeler porselen seramiktir. Yer döşemeleri salon ve odalarda şap düzeyinde, ıslak satıhlarda; granit fayans kaplamadır. Salon tarafındaki balkon teras balkon niteliğinde olup, kombi boy dolabı bulunmaktadır. Doğalgaz kombili ısıtma sistemi kullanıldığı, kombinin takılmadığı görülmüştür Brüt 135 m2 net 122 m2 yüzölçümlüdür.
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Mudanya İmar Planı kapsamında Hmax:9.50, KAKS:(0,90) olan plan şartlarında olan konut alınında kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 06/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/185 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR