MUDANYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mudanya/Güzelyalı Yalı'da 3+1 daire mahkemeden satılıktır

MUDANYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041045
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI YALI MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Kat Kaloriferi
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi zemin kat SHM. si yazı işleri müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/2 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Güzelyalı Yalı Mahallesi 1826 Ada, 4 Parsel, 43. sokak , B Blok, 1. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüme ait Daire, Bodrum +zemin+4 normal katlı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır.binanın giriş kapası demir doğrama, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplıdır.çatısı kiremit örtülüdür. bina asansörlü olup,asansörün çalışmadığı görülmüştür. her katta 2 daire vardır. bina yaklaşık 25-30 yıllık olduğu,
Daire :antre, giriş holü, salon, 3 oda, mutfak, tuvalet ve 2 adet balkondan ibaret olup, yaklaşık 120 m2 bürüt alana sahiptir.salon ve odalar zemini balıksırtı masif ahşap parke, antre, giriş holü, mutfak,banyo, tuvalet mevcuttur. balkonların zemini ile banyo ve tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.duvarlar sıvalı ve boyalıdır.mutfakta tezgah, tezgah altı ve üstünde dolapları mevcuttur. dış kapı ve iç kapı doğramaları ve pencereler ahşap doğramadır.mutfak balkonu plastik doğrama pencere ile kapatılmıştır.Banyoda, klozetve küvet, tuvalette tavabo ve klozet vardır.elektirik ve suyu mevcut, sıvı yakıtlı kombi (kapalı mutfak balkonunda) kalorifer ile ısıtılmaktadır. daireye doğalgaz bağlanmamıştır. Daire uzun yıllardır kulanılmadığı için içerisi bakımsız ve harap durumdadır. Daire mahallenin ana arteri olan Atatürk caddesine yakın konumda olup,deniz kenarına yaklaşık 40,50 m uzaklıkta balkondan deniz görmektedir.
Adresi : Mudanya ilçesi Güzelyalı mah. 43. Sk.No : 4 Güney apt. B :blok 1. Kat 4 nolu daire,
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 1058/21600
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planı kapsamında ayrık nizam 5 kat
Kıymeti : 250.000,00
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi zemin kat Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı işleri müdürü odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.
Sulh Hukuk Mahkemesi 20182 satış SH: 2

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15.08.2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR