MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Güzelyalı Yalı'da 131 m² dubleks daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01143185
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI YALI MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 131
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 05.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1093 ESAS
Muhammen Bedeli
:
490,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/1093 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Yalı Mahallesi, Zığra Poyraz Sokak Mevkii, 1861 ada, 23 parselin 427,02 m2 yüzölçümlü olarak "5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası" niteliğinde olduğu 3. ve Çatı Katı Bağımsız Bölüm No:9, 6/34 arsa paylı, "Dubleks Konut" nitelikli olduğu görülmüştür. Taşınmazın Tam hisse olarak borçlu adına kayıtlı olduğu görülmüştür.
Özellikleri : Taşınmaz kuş uçuşu ve yaklaşık olarak ilçe merkezine 3,5 km, Bursa-Mudanya asfaltına 300 m, Güzelyalı Feribot İskelesine 700 m mesafededir. Taşınmazın etrafı üzeri korkuluklu bahçe duvarı ile çevrilmiş, etrafı bakımlı ve iyi durumdadır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri sıvalı ve boyalıdır. Blok giriş kapısı demirdir, bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermerdir. Bina merdiven korkulukları eloksalli alüminyum profilden yapılmıştır. Bina merdiven kenarındaki duvarlara taş kaplama yapılmıştır. Asansör mevcut ve çalışır durumdadır. "Dubleks Konut" vasıflı taşınmazın, alt katında antre, salon ve içerisinde açık mutfak, oda, banyo, iki balkon olduğu, çatı katında hol, iki oda, banyo, iki teras olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel kapı, pencereler renkli PVC doğramadır. Döşemeler; oturma mahallerinde ve mutfakta laminat parke olup, banyo ve wc seramik kaplamadır. Üst kata çıkan merdiven ahşap kaplama, kenarında eloksalli alüminyum merdiven tutamağı vardır. Duvarlar; oturma alanları ve mutfakta alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde fayans kaplama, mutfakta sadece tezgâh üzeri olmak üzere fayans kaplama yapılmıştır. Mutfakta mermerit mutfak tezgâhı, tezgâh altı ve üstü olmak üzere lake mutfak dolabı olduğu, banyolarda duşakabin ve banyo dolapları olduğu tespit edilmiştir. Alt kat balkonlarda cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Dairede, doğalgaz ile kombili ısıtma sistemi kullanılmaktadır. Abonelikleri mevcut durumdadır. Brüt 131 m2, net 114 m2 alanlıdır. Ayrıca, 16 m2 Teras alanı vardır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Güzelyalı Revizyonu İmar Planı" kapsamında Ayrık Nizam, ön bahçe mesafesi 5 m, yan ve arka bahçe mesafeleri 3 m, T.A.K.S. 0.30, K.A.K.S. (Emsal) 1.20, Hmaks: 12.50 m, 4 kat yapılaşma şartlarıyla konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 490.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1093 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR