MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Güzelyalı Siteler'de 240 m² dubleks daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00999817
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI SİTELER MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 4+2
: 240
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 21.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/898 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2018/898 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa ili, Mudanya ilçesi, Siteler mahallesi, Fatma Çeşme Orhangazi Caddesi Mevkii, 1935 ada 1 parsel sayılı 3.286,39 m2 miktarlı kat mülkiyetine geçmiş "İki adet beşer katlı ve bir adet altı katlı betonarme apartman ve arsası" vasıflı taşınmazda 110000/3301824 arsa paylı A blok 4. ve çatı katında (18) nolu meskenin tamamı Tufan oğlu Ayhan Ekici adına kayıtlıdır.
Özellikleri : . Blok zemin üstü 4 nortmal ve çatı katından oluşmaktadır. Zemin katın Orhangazi caddesi tarafında asma katlı dükkan ile Kanarya caddesi tarafında iki daire teşkil edilmiş olup her katta 4 daire bulunmaktadır. 4.kat çatı arası ile dubleks daireye dönüştürülmüştür. Dava konusu daire de dubleks tarzda dairedir. Bina asansörlü, merdivenler mermer kaplı ve korkulukludur. Bina deniz manzaralıdır. Daire dubleks tarzda olup alt katta 2 oda, salon, mutfak, antre, WC, banyo ve 2 bal-kon, üst katta hol, 2 oda, salon, 2 teras bölümleri bulunmaktadır. Dairenin salon ve odaların taban kaplaması laminat parke, duvarlar saten boyalı, tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplıdır. Banyo zemin seramik, duvar fayans kaplıdır. Banyo içinde klozet, duşkabin bölme ve lavabo mevcuttur. Mutfak tezgahı çimstone, dolapları mo-bilyadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç bölme kapıları Amerikan, pencereler PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Daire doğalgazlı kombi kalorifer ısıtmalıdır. Dairenin alt katı 125 m2, üst katı 115 m2 olup toplam yüzölçümü brüt 240 m2 olup net 208 m2 olarak belirlenmiştir. Bursa-Mudanya yoluna, Güzelyalı hızlı feribot iskelesine ve Güzelyalfya yakın konumda olup blok zemin katında Migros mağazası bulunmaktadır. Sosyal donatı merkezlerine yakındır. Belediye hizmetlerinden iyi düzeyde yararlanmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Mudanya ilçesi, Güzelyalı Revizyon imar planında ayrık nizam, 5 kat, TAKS:0,30, KAKS:1,50 ön bahçe çekme mesafesi 5 m., yan bahçe çekme mesafesi 3 m. yapılaşma koşullu imara sahiptir.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 06/09/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/898 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR