MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Güzelyalı Eğitim'de 170 m2 natamam dubleks daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962750
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI EĞİTİM MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1335 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2018/1335 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Güzelyalı Eğitim Mahallesi, Meşeli Pınar Mevkii, 2043 ada, 2 parselde 754,77 m2 arsa üzerine, kat irtifakı tesis edilmiş Apartmanda 20/176 arsa paylı, 3. normal ve çatı kat, 12 nolu bağımsız bölüm dubleks-mesken olarak tamamının, aktif olarak, malik adına kayıtlı olduğu görülmüştür. Eski malikin, pasif olarak, dosva borçlusu Öz Naz Otomotiv Limited Şirketi olduğu görülmüştür.
Özellikleri : Taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, bodrum + zemin kat + 3 normal kat + 1 çatı katlı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer kaplı olup, asansörlüdür. Giriş kapısı demir doğramadır. Çatısı kiremit örtülüdür. Her katta 3 daire vardır. Dava konusu dubleks dairenin üzerinde bulunduğu bina yeni yapılmış olup, daire hiç kullanılmamış ve boştur. Çevre duvarları yapılmıştır. Davaya konu dairenin giriş katı (3. Kat) antre, gece holü, salon, oda, mutfak, ortak banyo-tuvalet ve 2 adet balkondan ibaret olup, yaklaşık 100 m2 brüt alana sahiptir. Salonun, ve odanın zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Antre, gece holü, mutfak, ortak banyo-tuvalet ve balkonları zemini ile ortak banyo-tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Ortak banyo- tuvalete lavabo dolabı konulmuş, lavabo ve klozet getirilmiş, montajları yapılmamıştır. Duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanda kartonpiyer ışık bandı yapılmıştır. Mutfakta mermer tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları yer almaktadır. Dış kapı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Betonarmeden yapılmış, üzeri mermer kaplamalı bir merdiven ile dubleks kata çıkılmaktadır. Dubleks katta hol, 3 oda, ortak banyo-tuvalet, ebeveyn banyosu ve terastan ibaret olup, teras hariç yaklaşık 70 m2 brüt alana sahiptir. Odaların zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Hol, ortak banyo- tuvalet, ebeveyn banyosu ve terasın zemini ile ortak banyo-tuvalet ve ebeveyn banyosunun duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Ortak banyo-tuvalete lavabo dolabı konulmuş, lavabo ve klozet getirilmiş, montajları yapılmamıştır. Ebeveyn banyosuna lavabo ve klozet getirilmiş, montajları yapılmamıştır. Kalorifer petekleri takılmamıştır. Duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanda kartonpiyer yapılmıştır. İç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Dava konusu daireye doğalgaz bağlanmamış, kombisi takılmamıştır. Balkon ve teraslardan, Bursa Mudanya Karayolu gözükmektedir. Bursa Mudanya Karayoluna yaklaşık 50 m uzaklıktadır.Dava konusu dubleks dairenin toplam brüt alanı yaklaşık 170 m2 olup, toplam net alanı 145 m2 olmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya Güzelyalı Revizyon (21.03.2013 tarih ve 322 sayılı) İmar Planında ayrık nizam, bina yükseklği: 15.50 olan, 5 kat, ön bahçe mesafesi 5 m, yan ve arka bahçe mesafesi 3 m, TAKS: 0.30 ve KAKS:1.50 olan ticaret alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1335 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR