MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Güzelyalı Burgaz'da 85 m² natamam daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985194
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI BURGAZ MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 23.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/633 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUDANYAİCRA DAİRESİ
2018/633 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa ili, Mudanya İlçesi Burgaz Mah. Eriklik Dere Çıkmazı Sok. Mevkii Ada 2104, Parsel 6'da kayıtlı 372,75 m2 alanlı, Arsa Ana Taşınmaz Nitelikli olarak, 90/2485 arsa payıyla, A Blok Zemin Kat 2 Bağımsız Bölüm no Mesken Bağımsız Bölüm niteliği ile tam hissede, Yapıpark Tekstil İnş.San. ve Tic, Ltd. Şti. adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Taşınmaz kuş uçuşu ve yaklaşık olarak, deniz kıyısına 700 m, Mudanya Bursa Karayoluna 750 m mesafede, Güzelyalı Burgaz mahallesinde Avcılar Caddesi'nde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım rampa bir yol ile sağlanmaktadır. Taşınmaz fiili yerleşim mahallinde olup her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır. Aşağıdaki hava fotoğrafında parselin konumu ok imleci ile işaretlenmiştir. Taşınmaz, bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan müteşekkil, b.a. karkas iskelet sistemli A Blok'un zemin kat 2 nolu dairesidir. Blok inşaatı natamam durumdadır. Bloğun karkas inşaatı bitirilmiş, dış ve bölme duvarları örülmüş olup sıhhi tesisat işleri devam etmektedir. Kapı, pencere, kaplama, sıva, boya, vitrifiye v.s. gibi diğer imalatlara başlanmamıştır. Asansör boşluğu bırakılmış ancak imalat ve montajına başlanmamıştır. Daire antre, salon, iki oda, mutfak, banyo, ebeveyn duşu ve balkondan müteşekkil olup brüt 85 m2 alanındadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Güzelyalı İmar Planında Bitişik Nizam, 5 kat, Hmax: 15,50 m yapılaşma şartları ile konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 22/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa ili, Mudanya İlçesi Burgaz Mah. Eriklik Dere Çıkmazı Sok. Mevkii Ada 2104, Parsel 6'da kayıtlı 372,75 m2 alanlı, Arsa Ana Taşınmaz Nitelikli olarak, 86/2485 arsa payıyla, B Blok Zemin Kat 1 Bağımsız Bölüm no Mesken Bağımsız Bölüm niteliği ile tam hissede, Yapıpark Tekstil İnş.San. ve Tic. Ltd. Ştı. adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Taşınmaz kuş uçuşu ve yaklaşık olarak, deniz kıyısına 700 m, Mudanya Bursa Karayoluna 750 m mesafede, Güzelyalı Burgaz mahallesinde tali nitelikli Dere Çıkmazı Sokak'ta yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım rampa bîr yol ile sağlanmaktadır. Taşınmaz fiili yerleşim mahallinde olup her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır. Yukarıdaki hava fotoğrafında parselin konumu ok imleci ile işaretlenmiştir. Taşınmaz, bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan müteşekkil, b.a. karkas iskelet sistemli B Blok'un zemin kat 1 nolu dairesidir. Blok inşaatı natamam durumdadır. Bloğun karkas inşaatı bitirilmiş, dış ve bölme duvarları örülmüş olup sıhhi tesisat işleri devam etmektedir. Kapı, pencere, kaplama, sıva, boya, vitrifiye v.s. gibi diğer imalatlara başlanmamıştır. Asansör boşluğu bırakılmış ancak imalat ve montajına başlanmamıştır. Daire antre, 1 oda, salon ve salonla müşterek mutfak, banyo ve balkondan müteşekkil olup brüt 59 m2 alanındadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Güzelyalı İmar Planında Bitişik Nizam, 5 kat, Hmax: 15,50 m yapılaşma şartları ile konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 22/07/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/633 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR