MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Güzelyalı Burgaz'da 110 m2 daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960442
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI BURGAZ MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2019/19 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Yalı Mahallesi, Burgaz Caddesi Mevkii, 1824 ada, 1 parselde 718,46 m2 arsa üzerine kat irtifakı tesis edilmiş betonarme binada, 8/215 arsa paylı, 26 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tamamının, borçlu adına kayıtlı olduğu görülmüştür.
Özellikleri : Taşınmazın üzerinde bulunduğu bina, bodrum zemin + 3 normal katlı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, giriş zemini seramik, merdiven ve sahanlıkları mozaik kaplıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. Binanın asansörü yoktur. Denizin karşısında, denizle arasında Burgaz Caddesi olup, denize sıfır konumdadır. Çevresi bitişik nizam, çok katlı binalar ile meskundur. Binanın her katında 4 adet daire olup, asansörü yoktur. Binanın yaklaşık 40 - 45 yıllık olduğu kanaatindeyiz. Dava konusu daire, binanın sağ en üst köşesindeki dairedir. Davaya konu dairenin zili çalınmasına rağmen kapısı açılmadığından, dışarıdan ve daire sahibinin çocuğunun beyanlarından faydalanarak değerlendirilecektir. Davaya konu dairenin antre, hol, salon, 3 oda, banyo, tuvalet ve balkondan ibaret 110 m2 brüt alana sahip olduğu, salon ve odaların zeminlerinin ahşap parke, diğer zeminlerin seramik kaplı olduğu, duvarlarının saten boyalı, tavanlarının kartonpiyerli olduğu, banyoda duşa kabin, mutfakta tezgah ve dolap bulunduğu, giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, pencereler plastik doğrama olduğu, elektrik ve suyu mevcut olduğu, doğalgaz kombi kalorifer sistemi ile ısıtıldığı ifade edilmiştir. Daire, cepheden denizi görür olup, açık deniz manzaralıdır. İDO iskelesine yaklaşık 800-900 m uzaklıktadır. Dava konusu taşınmazın, revize imar planında park ve yol alanında kalmasından dolayı, dava konusu dairede, değer düşüklüğü olacağı kanaatindeyiz.
İmar Durumu : Mudanya Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27.11.2018 tarih ve 35870 sayılı yazısında, dava konusu taşınmaza ait yapı ruhsatına rastlanılmadığı, yazı ekindeki imar planı örneğinde, dava konusu taşınmazın 1/1000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmar Planında (28.07.2015/1561), şuyulandırma alanında kaldığı, bir kısmı park ve yol alanında bir kısmı ayrık nizam, E:2.00, ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m, 5 kat olan, yapılanma alanında kaldığı görülmüştür. Mudanya Belediye Başkanlığı WEB sitesindeki E-İmar interaktif imar durumu belgesinde, dava konusu taşınmazın 1/1000 ölçekli Mudanya Güzelyalı Revizyon (21.03.2013 tarih ve 322 sayılı) İmar Planında, bir kısmı park ve yol alanında bir kısmı ayrık nizam, KAKS:2.00, ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m, 5 kat olan, yapılanma alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Belediye Gelirleri Kanununa göre kısıtlıdır.
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR