MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Çağrışan'da 350 m2 villa icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962763
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : ÇAĞRIŞAN MAH. / MUDANYA
: 350
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/820 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA İCRA DAİRESİ
2018/820 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Çağrışan Köyü, 1267 parselde, 5.925 m2 arsa üzerine, kat mülkiyeti tesis edilmiş üç katlı onbir adet kargir konut olarak, 2/22 arsa paylı, 1 nolu bağımsız bölüm konut olarak, tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
Özellikleri : Dava konusu taşınmaz Bursa İli, Mudanya İlçesi, Çağrışan Mahallesi, Villakent Sitesi, Sarı Cadde, No: 19/1 adresindeki, 1 nolu villadır. Üzerinde bodrum, zemin ve 1 normal kattan ibaret, betonarme karkas, villa tarzında bir bina vardır. Binanın dış cephesi siding kaplıdır. Binanın elektrik ve suyu olup, kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Kapılar mobilya ahşap kapı, pencereler plastik doğramadır. Giriş kapısı çeliktir. Çatısı kiremit örtülüdür. İç duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanda spot aydınlatma ve kartonpiyer vardır. Sitenin beton parke yürüyüş yolları, çevre duvarları ve otopark yapılmıştır. Bahçe tanziminin yapıldığı, ağaç, çiçek ve çimlerin ekildiği ve bahçenin bakımlı olduğu görülmüştür. Sitenin ortak yüzme havuzu vardır. Villanın özel bahçesi vardır, Binanın girişi ve tretuvarları mermer kaplamadır. Bodrum katın önünde, zemini seramik kaplı, sundurması şıngıl kaplı bir veranda vardır. Bodrum kat yan tarafta ilave bir bölüm vardır. Villanın yaklaşık 20 yıllık olduğu kanaatindeyiz. Dava konusu villa binasının toplam alanı, yaklaşık balkonlarla 350 m2 civarındadır. Villa deniz görür durumdadır. Bodrum katta merdiven holü, geniş bir salon, geniş bir mutfak ve yemek yeme bölümü, Türk hamamı, tuvalet, lavabo ve giyinme odası vardır. Merdiven basamakları ve merdiven holü mermer kaplı, merdiven korkulukları ferforje demir doğramadır. Salon ve açık mutfak bölümünün zemini ahşap laminat parke, lavabo ve tuvaletin zemini ile duvarları tavana kadar seramik, Türk hamamının zemini ve duvarları tavana kadar mermer kaplıdır. Tuvalette klozet vardır. Mutfakta tezgah ile altında ve üstünde dolaplar vardır. Mermer kaplı merdiven ile zemin kata çıkılmaktadır. Zemin katta merdiven holü, geniş bir salon, geniş bir mutfak ve yemek yeme bölümü, oda, tuvalet ve balkon bulunmaktadır. Merdiven basamakları ve merdiven holü mermer kaplı, merdiven korkulukları ferforje demir doğramadır. Salonun zemini halı, açık mutfak ve yemek yeme bölümü ile odanın zemini ahşap laminat parke, tuvalet ve balkonun zemini ile tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tuvalette klozet ve lavabo vardır. Salonda şömine vardır. Mermer kaplı merdiven ile 1. kata çıkılmaktadır. Bu katta merdiven holü, 3 oda, banyo ve balkon vardır. Merdiven basamakları ve merdiven holü mermer kaplı, merdiven korkulukları ferforje demir doğramadır. Hol ve odaların zemini ahşap laminat parke, banyo ve balkonların zemini ile banyonun duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet ve jakuzi vardır. 1. Kat holünden, salon gözükmektedir. Binanın elektrik ve suyu olup, doğalgaz kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Lüks sınıf malzeme ve işçilikle yapılmıştır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya İlçesi Çağrışan Göynüklü Revizyon İmar Planında ayrık nizam, ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m, KAKS:0.30 olan, bina yüksekliği: 6.50 m, 2 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/820 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR