MUDANYA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mudanya Aydınpınar'da 240 m² 3 katlı bina mahkemeden satılıktır

MUDANYA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152793
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : AYDINPINAR MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 4+1
: 240
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/28 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
395,500 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi zemin kat SHM. si yazı işleri müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/28 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mudanya İlçe, 0 Ada, 1216 Parsel, AYDINPINAR köyüköy içi mevkiinde , bodrum kat+ zemin+1. Normal kattan oluşan 3 katlı bina,
Bodrum kat : giriş yola cepheli, içerisinde hol, daha önce dükkan olarak kullanıldığı anlaşılan ardiye, tuvalet, bayno ve mutfaktan oluşmaktadır.
Zemin kat : salon, mutfak, hol, oda, banyo ve balkon bulunmaktadır. Malalerin döşemeleri karo mozaik, duvarları ve tavanları boyalıdır. Giriş kapısı PVC doğaramadan imal edilmiştir. İç kapıları buzlu camı ahşaptır. Arka cepheye bakan camlar ahşaptır. Merdivenler mozaik, korkuluklar demir doğaramadır. 1. Normal katta : Koridor, dört oda ve balkondan ibarettir.Mahallerin yer döşemeleri karo, balkon seramik odalar yer dişemesi ahşap,duvarlar plastik boyalıdır. İki odanın tavanı pVC kaplı, pencereerin bir kısmı PVC doğrama,arkaya bakan penceler ahşaptır.Binanın çatısı bir kısmı saç bir kısma kiremit ile örtülüdür.Çatının arkasında teras bulunmaktadır.Çatıda güneş enirjisi sistemi bulunmaktadır.
Adresi : Mudanya İlçesi Aydınpınar Köyü Köy İçi
Yüzölçümü : 240 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Aydınpınar mahallesi uygulama imar planı kaphsamında, serbest nizam 2 katlı konut alınında kalmakta.
Kıymeti : 395.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında beyan olarak, Ahmet Nuri Özbek ile ilgili Bursa 1. Noterliğince tanzimli 07.10.2020 tarih 21740 yev. Nolu vesayetnami Zehra Özbek ve Emine Küçükçakar ve vildan özbek yönünden tenfiz edilmiştir.Tarih. 25.02.2019 sayıl: 4134
Tapu müdürlüğünün 11.09.2019 tarih 14269 yevmiye ile Ahmet Nuri Özbek hissesi üzerinde red kararı vardır.Tarih 11.09.2019 sayı: 14269
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi zemin kat SHM. si yazı işleri müdürü odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sulh hukuk satış 2019/28 SH-2

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK. 127. Maddesi gerenğince, "ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazıntapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebliğat adresleri olarak kabul edilir.Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz,gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının ilgililere tebliğat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR