MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas'da içerisinde kargir ev olan 15609 m2 tarla icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025132
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : AKKOVANLIK MAH. / MİLAS
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 13.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/422 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
295,319 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:45
Satış Yeri
:
Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salon Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2018/422 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 253 Ada, 3 Parsel, AKKOVANLIK Mahalle/Köy, Hacı İmamlar Mevkii, İki katlı Kargir Ev. İki Adet Ahır Ve Tarla Nolu Bağımsız Bölüm Tapunun cilt;15, sayfa;1478'de kayıtlıdır.Taşınmaz iki katlı kargir ev, iki adet ahır ve tarla vasıflıdır.Taşınmazın tamamı satışa konudur.Bilirkişi raporuna göre; Parsel Akkovanlık mahallesinin kuş uçumu yaklaşık 2,5 km. güney-doğusundaki Hacı İmamlar mevkiindeki yerleşim alanı bitişiğinde ve buradan Ortaköy mahallesine giden yolun 270 m. Doğusunda bulunmaktadır. Kumlu-tınlı toprak yapısında olan taşınmaz zemini %5-10 eğimli olup, taşlık ve bazı kısımları kayaklıktır. Taşınmaz üzerinde iki katlı kargir ev, iki adet ahır ile yaşları 5-60 arasında değişen fıstık çamları ve evin bahçesinde aşağıda belirtilen meyve ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz ekilip, biçilen bir yer olmadığından tapuda belirtildiği gibi tarla değil fıstık çamlığı niteliğindedir. Taşınmazın kadastral yola cephesi olmayıp, her türlü araçla ulaşım imkanına sahiptir. Taşınmazın içindeki binaların özellikleri
a) İki katlı kargir ev; iki katlı olan ev yığma inşaat tarzında yapılmıştır. Beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Binanın zemin katın pencere doğramaları PVC ve kullanılmakta, üst katın pencere ve kapıları takılmamış vaziyettedir. Binanın üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü marsilya kiremittir. Binanın alanı taban alanı 90,00 m2, toplam inşaat alanı 180,00 m2 dir.
b) İki adet ahır; yığma inşaat tarzında yapılmış olan ahır binaları tek kattır. Ahırlardan birinin beden duvarları briket duvar ve üzer ahşap çatı, çatı örtüsü kiremittir. Diğer ahır binasının beden duvarları taş duvardır. Her bir ahırın alanı 45,00 m2 olup, toplam alanı 90,00 m2 dir.
Taşınmaz içindeki fıstık çamları haricinde 2 adet 5 yaşında Nar, 2 adet5 yaşında Ayva, 2 adet 10-15 yaşında Asma, 2 adet 5 yaşında Zeytin, 1 adet 5 yaşında Badem, 2 adet 20-30 yaşında Dut ağacı vardır.Yüzölçümü : 15.609,80 m2İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli Muğla Nazım İmar Planında Önemli Doğa Alanında, bir kısmı ise Tarım alanı ve Orman alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 295.319,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salon Milas/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/422 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR