MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas'da 2+1 60 m² daire icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001902
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : MEŞELİK MAH. / MİLAS
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 24.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/277 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
204,019 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 16:10
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 16:10
Satış Yeri
:
GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2019/277 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 338 Ada, 1 Parsel, MEŞELİK Mahalle/Köy, B1 BLOK ZEMİN KAT 2 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Güzeloba sitesi içinde bulunmaktadır. Parsel içinde betonarme inşaat tarzında yapılmış iki katlı binalar bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazın kapı numarası C-27 DİR. Bağımsız bölümün beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalı olup, betonarme inşaat tarzında yapılmıştır. Bağımsız bölümde salon, açık mutfak, 2 yatak odası, banyo-tuvalet bulunmaktadır. Taban kaplamaları seramik kaplama pencereler ve dış balkon, teras kapıları PVC doğrama, iç kapılar ahşap doğrama, giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin alanı 60,00 m2 dir. Parselin ve bağımsız bölümün etrafının istinaf duvarları, peyzaj düzenlemesi, ortak tesisler, yol kaplamaları ve alt yapısı yapılmış durumdadır Taşınmaz metruk tuzla sulak alanına manzaralıdır.
Yüzölçümü : 6.199,53 m2
Arsa Payı : 60/1800
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında; Ayrık nizam 2 kat konut alanında kaldığı ve TAKS%15 KAKS:%30 dur.
Kıymeti : 204.019,15 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 16:10 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 16:10 - 16:15 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/277 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR