MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Sakarkaya'da kargir ev ve arsası icradan satılıktır (çoklu satış)

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050242
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : SAKARKAYA MAH. / MİLAS
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/435 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
86,467 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas /Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2019/435 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 105 Ada, 3 Parsel, SAKARKAYA Mahalle , Köyiçi Mevkii,183,37m2 büyüklüğünde ve cinsi iki adet iki kat kargir ev ve arsası vasfındadır. Satışa konu taşınmaz tapunun cilt:1. sayfa: 49 da kayıtlı olup, hissesi tamdır.İmar Durumu Bilgileri; tespitli Köy Yerlesik Alanı içinde kalmakta olup, emsal: 0,50 h: 6,50'dir.Muğla Büyükşehir Belediyesi Uygulama İmar Planı Bulunmayan Kırsal Nitelikli Yerlesim Alanlarındaki Yapılaşma Hakkındaki yönergeye göre minimum bina cephe ve derinlik şartları sağlamadığından yapılaşma hakkı bulunmamaktadır.Mahallinde Yapılan Inceleme; Milas ilçesi, Sakarkaya Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 105 ada 3 nolu parsel içerisinde kadastro paftasında mevcut olan iki katlı iki adet bina bulunmaktadır. Binalar parselin yol cephesine göre eğimli olması nedeniyle birbirine bitişik vaziyette kademeli olarak yapılmıştır. Yola cepheli olan iki katlı binanın alt katı depo, üzeri ev olarak kullanılmaktadır. Bina yığma inşaat tarzında yapılmış olup, beden ve bölme duvarları taş-tuğla duvar, sıvalı ve badanalıdır. Kapı ve pencereleri demir doğrama, binanın üzeri arka kısımda bitişik olan binanın terasıolarak kullanılmaktadır. Deponun alanı 40,00 m2, üst kati 40,00 m2 dir. Yola cepheli olan binanın arkasında ve bitişik olarak yapılan bina iki katlı yığma inşaat tarzında yapılmıştır. Beden ve bölme duvarları taş-tugla duvar, suvali ve badanalıdır. Binanın alt katı 64.00 m2, üst katı 64,00 m2 dir. Ikişer katlı iki binanın toplam inşaat toplam alanı 208,00 m2' dir.

Kıymeti : 86.467,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas /Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 103 Ada, 2 Parsel, SAKARKAYA Mahalle/Köy, Köycivarı Mevkii, 289,43 m2 büyüklüğünde ve cinsi iki adet iki katlı kargir ev ve arsası vasfındadır. Satışa konu taşınmaz Tapunun cilt, sayfa: 25 de kayıtlı olup, hissesi tamdır.İmar Durumu Bilgileri; tespitli Köy Yerlesik Alanı içinde kalmakta olup, emsal: 0,50 h: 6,50'dir.Muğla Büyükşehir Belediyesi Uygulama İmar Planı Bulunmayan Kırsal Nitelikli Yerlesim Alanlarındaki Yapılaşma Hakkındaki yönergeye göreminimum bina cephe ve derinlik şartları sağlamadığından yapılaşma hakkı bulunmamaktadır. Mahallinde Yapılan Inceleme;Milas ilçesi, Sakarkaya Mahallesi, Köycivan Mevkii, 103 ada 2 nolu parsel içerisinde kadastro paftasında mevcut olan iki katlı bina bulunmaktadır. Bina iki katlı betonarme inşaat tarzında yapılmıştır. Beden ve bölme duvarları tuğla duvar,sıvalı ve badanalıdır. üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü kiremittir. Binanın alt katı 112,00 m2, üst katı 112,00 m2 toplam inşaat toplam alani 224,00 m2'dir.
Kıymeti : 184.900,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas /Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/435 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR