MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Pınararası mahallesinde kargir ev icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907805
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : PINARARASI MAH. / MİLAS
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1443 Esas
Muhammen Bedeli
:
101,703 TL
Birinci Satış Günü
:
01.02.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Güneş Mahallesi, Labranda Caddesi, Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası YanıBelediye Mezat Salonu MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ
2018/1443 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İli, Milas İlçesi, 101 Ada, 69 Parsel, PINARARASI Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, cilt;1sayfa;69 ve1087,91m2 büyüklüğündeki taşınmaz tapu kayıtlarına göre cinsi kargir ev, ahır ve avlusu vasfındadır. Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
İmar Durumu : Milas Belediyesi'nin 14/05/2018 tarih 13491 sayılı yazısında söz konusu parselin tespitli köy yerleşik alanı içinde kaldığıemsal 0,50 ve h:6,50mt olduğu belirtilmiştir. Satışa konu parselin içerisinde betonarme inşaat tarzında yapılmış tek katlı ev olarak kullanılan bina ile yığma inşaat tarzında yapılmış ahır binası bulunmaktadır. Ev olarak kullanılan bina; tek katlı olan betonarme inşaat tarzında yapılmış beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Üzeri beton teras, pencereleri pvc doğramadır. Binanın inşaat alanı 72.00m2 dir. Ahır olarak kullanılan bina,tek katlı olan bina yığma inşaat tarzında yapılmış, beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvasız vaziyettedir.Üzeri etermit ve trapez saç ile örtülüdür.Binanın inşaat alanı 41,50m2 dir. Önünde etrafı açık üzeri trapez saç ile örtülü 66,00m2 alanlı sundurma bulunmaktadır.
Kıymeti : 101.703,32 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Güneş Mahallesi, Labranda Caddesi, Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası YanıBelediye Mezat Salonu MİLAS/MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1443 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR