MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Ören'de site içerisinde bulunan dubleks mesken icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188357
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : ÖREN MAH. / MİLAS
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1572 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2021 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2021 15:00
Satış Yeri
:
Güneş mah Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2016/1572 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla ili Milas İlçesi Ören mah. Balkan mevkii 156 ada445 nolu parsel 10247,58m2 büyüklükte olup, cinsi 58 adet dubleks bina vasfındadır. Satışa konu bağımsız bölüm tapu kayıtlarına göre cilt 17 sayfa 1622 ve 2/116 arsa paylı zemin-1 kat 32 nolu dubleks meskendir. hissesi tamdır. İmar durumu: 156 ada 445 nolu parsel, Mülga Ören Belediyesinin 11.10.1988 gün ve 43 sayılı Meclis kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli Mevzii Imar Planında 2 kat 2.Konut Alanında kaldığı, TAKS: 0,25 KAKS:0,50'dir.Mahallinde Yapılan İnceleme; 156 ada 445 nolu parsel içinde ikiz dubleks binalar bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu bina betonarme inşaat tarzında yapılmış olup, beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Bağımsız bölüm Aydınevler Sahil Sitesi içinde 19/32 kapı nolu dubleks meskendir. Bağımsız bölümün bulunduğu parselin peyzaj düzenlemesi, alt yapısı yapılmış vaziyettedir. Bağımsız bölüm sitenin deniz cephesinde birinci sırada yer almakta, Doğu-Güney-Kuzey cepheli, denize uzaklığı yaklaşık 40,00 metre ve deniz manzaralıdır. Bağımsız bölümün dış kapı ve pencereler ahşap görünümlü renkli PVC doğramadır. Tabanları seramik kaplama olup, alt katında salon-açık mutfak, tuvalet, üst katında 3 yatak odası, banyo-tuvalet bulunmaktadır. Terası pergolelidir. Zemin ve üst kat balkon kapı ve pencerelerinde demir korkuluk bulunmaktadır. Bağımsız bölümün alanı 70,00 m2 dir. Taşınmaz kaydında ;BAKANLAR KURULU KARARI UYARINCA ASKERİ YASAK BÖLGELER VE GÜVENLİK BÖLGELERİ İÇİNDE BULUNMAKTADIR,42 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM ORTAK ALANIDIR., AT BAKANLAR KURULU KARARI UYARINCA ASKERİ YASAK BÖLGELER VE GÜVENLİK BÖLGELERİ İÇİNDE BULUNMAKTADIR, AT Yabancı Gerçek ve Tüzel Kişilerin Taşınmaz ve Sınırlı Ayni Hak Edinemeyecekleri Alan İçerisinde Kalmaktadır beyanları mevcuttur.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2021 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2021 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Güneş mah Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1572 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR