MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Meşelik'te 110 m² dubleks konut icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092131
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : MEŞELİK MAH. / MİLAS
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/600 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,396,921 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 16:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 16:30
Satış Yeri
:
GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ
2017/600 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 384 Ada, 1 Parsel, MEŞELİK Mahalle/Köy, KEMERDAĞI Mevkii,Taşınmaz Kemerdağı mevkiinde olup, Bodrum-Milas karayolunun batısında yazlık konutların yer yer yapılmış olduğu bölgede bulunmaktadır. Taşınmaz kadastral yola cepheli olup, kadastral yol ham durumda olup kaplaması yapılmamıştır. Taşınmaz üzerine toplam inşaat alanı 110,00m2 olan iki katlı, betonarme olarak yapılış, tuğla duvarları örülmüş, sıvası yapılmamış kapı ve pencereleri takılmamış, kaba inşaat halinde bina bulunmaktadır. Binanın %40 lık kısmı tamamlanmış durumdadır. Taşınmaz meyilli olup, Tuzla gölü manzaralıdır. Taşınmazın yolu ve alt yapısı yapılmamıştır. Taşınmaz Milas-Bodrum Havaalanına yaklaşık 15 km mesafededir.
Yüzölçümü : 7.771,71 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, 2 kat konut alanında kalmaktadır. TAKS:0,15-KAKS:0,30
Kıymeti : 1.396.921,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Kadıköy 2.Asliye Ticaret Mahkemesinin 2010/885 Esas sayılı dosyasında davalıdır beyanı vardır.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 16:30 - 16:35 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 16:30 - 16:35 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/600 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR