MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Kıyıkışlacık mahallesinde tripleks daire icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888364
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : KIYIKIŞLACIK MAH. / MİLAS
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/3 Talimat
Muhammen Bedeli
:
310,079 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 11:10
Satış Yeri
:
Güneş Mahallesi, Labranda Caddesi, Milas Adliyesi EK Binası Yanı Belediye Mezat Salonu MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2013/3 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 394 Ada, 784 Parsel, KIYIKIŞLACIK Mahalle/Köy, KIZILKAYA Mevkii, B6/ZEMİN VE ÜST KAT/- 1 Nolu Bağımsız Bölüm güvenlikli bir site olan İasos modern evleri içerisindedir. Site içerisinde Narcis 10 numaralı bağımsız bölümdür. Taşınmaz Bodrum, zemin ve birinci kattan oluşan 3 katlı tribleks bir binadır. Geniş bahçesi ve bahçe içinde bağımsız bölüme ait bir havuz bulunmaktadır. Bina betonarma olarak inşaa edilmiş, giriş kapısı çelik kapı, beden ve bölme duvarları tuğla, pencere ve kapı doğramaları PVC olarak yapılmış, zemin kaplamaları fayans, çatısı teras çatıdır. Bağımsız bölüm girişi zemin kattandır. Bodrum katta 3 yatak odası, banyo, giriş katı olan zemin katta salon+açık mutfak, tuvalet, üst katta 1 yatak odası ve banyo tuvalet bulunmaktadır. bağımsız bölüm toplam inşaat alanı 180 M2 dir.Araç ile ulaşımı kolaydır.
Arsa Payı : 15/629
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz ayrık nizam 2 kat konut alanında kalmakta olup, TAKS:0,15 - KAKS:0,30 dur
Kıymeti : 310.079,43 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Güneş Mahallesi, Labranda Caddesi, Milas Adliyesi EK Binası Yanı Belediye Mezat Salonu MİLAS/MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR