MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Hacı İlyas Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049847
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : HACI İLYAS MAH. / MİLAS
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 14.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/440 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ
2019/440 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 371 Ada, 85 Parsel, HACIİLYAS Mahalle/Köy, 1.Kat 4 nolu bağımsız bölüm nolu taşınmaz. Milas ilçesi, Hacı ilyas mahallesi, 371 ada 85 olu parsel içerisinde beş katlı bina bulunmaktadır. Binanın zemin katı işyeri, üst katlar konut olarak kullanılmakta ve sina Menteşe caddesine cepheli vaziyettedir. Bina betonarme inşaat tarzında yapılmış, beden ve sölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Satışı talep edilen bağımsız bölüm 50/267 arsa paylı birinci kat 4 nolu bağımsız bölümdür. Bağımsız bölümün pencere ve dış kapıları aliminyum doğramadır. Mimarı projesine göre bağımsız bölümde salon,mutfak, iki yatak odası, oturma odası, tuvalet, banyo bulunmaktadır. Bağımsız bölümün alanı brüt 126,00 m2 büyüklüktedir. Taşınmazın bulunduğu konum, ulaşım durumu, imar durumu pazara yakın ve çarşı içinde oluşu, piyasa ekonomik koşullar değerlendirilerek kıymet düşürücü müspet-menfi tüm faktörler göz önünde bulundurularak çevre alım satım rayiçlerine göre yapılanma durumu değerlendirilerek arsa payı dahil değeri hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 286,75 m2
Arsa Payı : 50/267
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planında büyük ir kısmı ÖK3 konut altı Ticaret Alanında kaldığı, TAKS: 0,35 KAKS: 1,40 h max: 12,50 olduğu ve bir kısmının yolda kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3.derece kentsel +arkeolojik sit
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/440 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR