MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Eğridere'de kargir ev ve avlusu icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947136
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : EĞRİDERE MAH. / MİLAS
: 566
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/805 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
41,935 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 11:40
Satış Yeri
:
Güneş Mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye MEzat Salonu MİLAS /MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS İCRA DAİRESİ
2018/805 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 137 Ada, 16 Parsel, EĞRİDERE Mahalle, köycivarı Mevkii, tapunun cilt; 6 sayfa;539'da kayıtlı taşınmazın tamamı satışa konudur. Cinsi kargir ev ve avlusu vasfındadır. İmar Durumu:Milas belediyesiden alınan yazıda; Tespitli köy yerleşik alanı içinde kalmakta olup, Muğla Büyükşehir Belediyesi Uygulama İmar Planı Bulunmayan Kırsal Nitelikli Yerleşim alanlarındaki Yönergeye göre; emsal; 0.50 h: 6.50 ancak toplam inşaat alanı 250m2'yi geçemez.Cinsi zeytinlik olan taşınmazlarda 3573 sayılı zeytincilik Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkındaki kanun geçerlidir.
Taşınmaz Eğridere mahallesi yerleşik alanı içerisinde kalmakta olup, mahallenin batı sınırına bitişik durumdadır.Parsel kumlu-tınlı toprak yapısında olup, zemin eğimli bir yüzeye sahiptir. Taşınmaz üzerinde kargir ev ( bina yığma inşaat tarzında yapılmış olup, beden ve bölme duvarları taş ve tuğla duvar, üzeri ahşap çatı, çatı örtüsü kiremit kapıları ahşap, penceleri ahşap ve demir doğramadır.Binanın alanı 65m2'dir.) ve 7 adet 30 yaş zeytin, 1 adet 20 yaş dut,1 adet 10 yaş incir, 1 adet 30 yaşbade, 1 adet 20 yaş narenciye vardır. Taşınmaz köy yerleşim alanı içerisinde olması nedeniyle araçla ulaşım imkanına sahip olup, ev ve arsa niteliğindedir.
Yüzölçümü : 566,33 m2
Kıymeti : 41.935,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Güneş Mah. Labranda Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye MEzat Salonu MİLAS /MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/805 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR