MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Boğaziçi'nde 98 m² daire icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077126
Şehir : Muğla / Milas
Oda Sayısı : 2+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1223 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi EkHizmetBinası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2018/1223 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, - Ada, 2993 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle, hisar Mevkii, J-28A/ZEMİN/-54 Nolu Bağımsız Bölüm tapunun cilt 2 sayfa no 141'de kayıtlı ana taşınmaz 26930,87m2 büyüklükte olup, cinsi önsekiz adet iki katlı kargir ev veyirmidört adet dubleks mesken ev ve arsası vasfındadır. Satışa konu bağımsız bölüm zemin katta bulunmakta olup, konuttur.78/6612 arsa payına sahiptir. Hissesi tamdır.İmar Durumu:Milas Belediyesinin E.33250 sayılı yazısında 2993 parsele kayıtlı taşınmazın 1/1000 ölçekli İmar Planında Ayrık Nizam 2 kat Konut alanında kaldığı.Taks:0,15 Kaks:0,30' olduğu belirtilmiştir.Mahallinde yapılan inceleme:Bağımsız bölümün bulunduğu parsel içerisinde dubleks binalar ve konutlar bulunmaktadır.Bağımsız bölüm betanorme olarak yapılmış olup, kullanılır vaziyettedir.Binanın üstü beton terastır. Keşif tarihinde bağımsız bölümün kapalı olması nedeniyle içine girilememiştir.Taşınmazın bulunduğu ve çevre parsellerin peyzaj düzenlemeleri yapılmış durumdadır. Taşınmaz Maya Tatil Sitesi içinde ve zemin katta bulunmaktadır.Taşınmazın dış kapı ve pencereleri pvc doğrama ve pencereler ahşap panjurludur. Tabanlar seramik kaplama olup, konut içinde açık mutfak-salon, tuvalet, 2 yatak odası, banyo bulunmaktadır. Terası ahşap pergolelidir. Taşınmazın alanı 98,00m2dir.
Arsa Payı : 78/6612
Kıymeti : 950.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi EkHizmetBinası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1223 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR