MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Boğaziçi'nde 70 m² daire icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050315
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / MİLAS
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1055 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
235,881 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Güneş mah. Labranda Blv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2018/1055 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, BOĞAZİÇİ Mahalle , hisar Mevkii, , 6418 parsel 134.025,42 m2 büyüklükte olup, tapu kayıtlarına göre cinsi 170 bina 3 blok sosyal tesis ve arsası vasfındadır.Satışa konun bağımsız bölüm tapu kayıtlarında cilt: 61 sayfa: 6026 noda kayıtlı ve arsa payı 6/4200 olan D8 blok birinci kat 2 nolu meskendir. Hissesi tamdır.Taşınmazın Imar Durumu Bilgileri; 1/1000 ölçekli imar planında Aynk Nizam 2 kat Konut Alanında ve TAKS: 0,15 KAKS: 0,30'dur.Mahallinde Yapılan inceleme; bağımsız bölüm Türkuaz Sitesi içerisinde bulunmakta ve keşif tarihinde kapalı olması ve anahtar temin edilememesi nedeniyle dışından ve mimari projesine göre değerlendirilmiştir. D8 blok birinci kat 8 nolu bağımsız bölüm betonarme inşaat tarzında yapılmış olup, beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Pencereleri PVC doğrama ve giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar Amerikan panel kapı ve tabanlar seramik kaplamadır. Mimari projesine göre bagımsız bölümde salon-açık mutfak, 2 yatak odası, tuvalet ve banyo, aynca ebeveyn yatak odasında banyo bulunmakta olup, 70,00 m2 büyüklüktedir.Parselin istinat duvarları, ortak tesisler, peyzaj düzenlemeleri ve alt yapısı yapılmış durumdadir. Site içerisinde açık ve kapalı havuz sauna, mini golf vb. gibi sosyal tesisler bulunmaktadır.
Kıymeti : 235.881,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranda Blv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1055 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR