MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Milas/Boğaziçi'nde 130 m2 dubleks konut icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049336
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / MİLAS
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:25
Satış Yeri
:
Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi EK Hizmek Binası Yanı Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2019/25 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla ili, Milas ilçesi, Boğaziçi Mahallesi, Hisar Mevkii, 6602 nolu parsel olup; 9.249,99 m2 alana sahiptir. Ana taşınmaz "33 Adet Tamam, 5 Adet Natamam 2 Katlı Kargir Bina ve Arsası" vasfındadır.satışa konu 17 nolu bağımsız bölüm Cilt No: 68, Sayfa No:6735'te kayıtlı ve 1/38 arsa payına sahiptir. Bağımsız bölümün niteliği Dubleks Mesken vehissesi tamdır.Taşınmazın İmar Durumu:1/1000 ölçekli İmar Planında ayrık nizam 2 kat konut alanında kalmakta olup; Taks:0,15. Kaks:0,30'dur. Mahkeme bilirkişi raporuna göre taşınmaz Milas-Bodrum Karayolu üzerinden Bodrum istikametine gidilirken Havalimanı ve Güllük kavşaklarını geçtikten sonra yaklaşık 10 km ileride bulunan, Boğaziçi Mahallesine ayrılan kavşaktan 4 km batı taraftabulunan Boğaziçi Mahallesi Siteler Mevkiinde Gümüşkum Sitesi içerisinde kalmaktadır. Çevresinde tatil siteleri bulunmakta olup; bölgenin yaz aylarında nüfusu artmaktadır. Taşınmaza ulaşım özel veya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla yapılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz ve davaya konu bağımsız bölüm kapanmaz Tuzla Gölü manzaralıdır. Taşınmaz ve çevresinin alt yapı hizmetlerinin tamamlandığı, kamuya açık yolların stabilize ve parke kaplamasının yapıldığı, kamuya açık yollar haricinde kalan ve kamunun sorumluluğu dışındaki site içindeki yolların ve istinat duvarlarının yapıldğı, elektrik ve su şebekesinin var olduğu görülmüştür. 17 nolu bağımsız bölüm betonarme inşaat tarzında yapılmış olup, beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Pencereleri PVC doğrama ve giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar Amerikan panel kapı ve tabanlar seramik kaplamadır. Bağımsız bölümün zemin katında bulunan teras kapalı alan dahil edilmiş ve mutfak olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında zemin katta 1 adet oda ve banyo + tuvalet vardır. Zemin üstü birinci katta ise 2 adet yatak odası ve 1 adet banyo+ tuvalet vardır. Yine taşınmazın 1. kat üstü terası da ahşap pergole ile kapatılarak kapalı alana dahil edilmiş olup; bu katta da 2 adet yatak odası ve 1 adet depo bulunmaktadır. Taşınmazın bahçesinde teras olarak kullanılan alanın altında da depo olarak kullanılan bir bölüm mevcuttur. Müdürlüğümüz bilirkişi raporuna göre bağımsız bölümün alanı ilavelerle birlikte 130,00m²dir.
Kıymeti : 350.000,00 TL,
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı:09/03/2009- Dörttepe köyü 6596,6597,6609 ve 6703 parsellere ortaktır.-Yapı Kullanım İzin Belgesi İptal edilmiştir. Tarih:09/10/2014 sayı:25638 -Yönetim planı değişikliği:23.06.2016- AT Bu gayrımenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.- AT KM ne çevrilmiştir.Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranda Bulvarı Milas Adliyesi EK Hizmek Binası Yanı Milas/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR