ELAZIĞ 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Mesken satışı yapılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636053
Şehir : Elazığ / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 17.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/4596 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135000 TL
İlk İhale Tarihi
:
22.08.2017 15:00
İhale Yeri
:
Elazığ Adliyesi 4. kat icra satış mezat salonu..

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ
4. İCRA DAİRESİ
2016/4596 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, Mornik Mahallesi Hendek Arkası Mevkii 971 Ada, 11 nolu parselde 3. Kat 8 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tapuya kayıtlı olan taşınmaz Doğukent Mah. Atmaca Sokak Tut Apartmanı No:89' da yer almaktadır. Gayrimenkul, Yaşar Doğu Caddesinde bulunan Alpet Benzin İstasyonunun kuzeybatısında 75mt measfede, Bingöl Camiinin doğusunda 200mt mesafede bulunmaktadır. Tapu kayıtlarındaki ana taşınmazın niteliği arsa, bağımsız bölüm niteliği meskendir. Gayrimenkulün yer aldığı bina bodrum kat + 5 katlı BA karkas kaloriferli, asansörlü bir bina olup yıpranma payı %10' dur. Parselin etrafı prefabrik beton kargir duvar ile çevrilidir. Apartmanın dış cephesi cam mozaik kaplıdır. Apartman dairesi 1 salon 3 oda mutfak, banyo ve WC' den ibaret olup inşaat alanı yaklaşık belediye tasdikli projesine göre 115m2, faydalı kullanım alanı 98m2 civarındadır. Apartman dairesinin ıslak zeminleri karoseramik, diğer zeminleri laminant parke kaplıdır. Apartman dairesinin giriş kapısı çelik, diğer kapıları ahşaptır. Pencere doğramaları PVC' dir. Vestiyer, mutfak dolapları ve yüklükler yapılı vaziyettedir. Gayrimenkul her türlü belediye hizmetinden yararlanmakta olup toplu taşıma araçları güzergâhına yakındır. Gayrimenkul şehir merkezine uzak bir konumdadır. Gayrimenkulün yer aldığı bölgede yeni yapılaşma gerçekleşmektedir.
Adresi : Doğukent Mah. Atmaca Sokak Tut Apartmanı No:89 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 1.026,00 m2
Arsa Payı : 1/11
İmar Durumu :Elazığ Belediyesinin yeni revizyon imar uygulama planında E=1,50 nizamında konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 22/08/2017 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 20/09/2017 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Elazığ Adliyesi 4. kat icra satış mezat salonu -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4596 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR