MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin\Yenişehir'de 5+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062830
Şehir : Mersin / Akdeniz
Oda Sayısı : 5+1
: 245
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/104 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2018/104 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 628 Ada, 25 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu olan taşınmazın özellikleri:Taşınmaz, İnönü Mahallesi, 1401 Sokak, No:28, Aykut Apt. 4.Kat, D.No:16 Yenişehir/MERSİN adresindedir. İmar durumu:Taşınmazın bulunduğu Bahçe Mahallesi, 628 ada, 25 no.lu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama îmar Planında BLOK NÎZAM-5 KAT (BL-5) KONUT ALANI'na İsabet etmektedir.Taşınmaz Yenişehir Belediyesi, İsmet İnönü Mahallesi sınırları içerisindedir. Taşınmazın bulunduğu parselin güneyi 1401 Sokağa cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle sınırlıdır. Taşınmazın bulunduğu bina ve çevresindeki yapıların zemin katlan iş yeri/dükkan, üst katlan mesken olarak kullanılan yapılardan müteşekkildir. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, GMK Bulvarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşımı sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Adnan Menderes Bulvarına yaklaşık 40 m mesafede deniz ve sahil bandında bulunan park manzarasına hakim konumda olmakla birlikte, Şehrin ana ulaşım arterlerinden GMK Bul varma, AVM.lere, Özel Hastanelere, İlk ve orta öğretim okullarına, parklara, bölgesinde bulunan resmi kuruluşlara ve bankalara yaya yürüyüş mesafesindedir. Taşınmazın Aykut Apartmanı, 3. sımf B yapı grubunda, betonarme türde, asansörlü, Bodrum Kat+Zemin Kat+4 Normal kat olmak üzere, toplam 6 katlı inşa edilmiştir. Binanın bodrum katı, zemin katı ve bazı normal katları iş yeri olarak kullanılmakta ,son katta mesken olarak kullanılan 2 daire mevcuttur.Apartmanın dış cephesi Aklilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı, çatısız gezilebilen dam teraslı, apartman giriş kapısı ferforje demir doğrama, giriş ve merdiven mahallinde zemini ve demir korkuluklu basamakları mermer kaplı, girişte duvarlar kısmen mermer kaplı, merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalıdır.Apartmanın 4.katında yer alan 16 kapı no.lu taşınmaz kuzey-güney-batı cepheli, yaklaşık brüt 245,00 m2 büyüklüğünde, 5 oda, salon, mutfak, ebeveyn banyosu, banyo, çamaşırlık, wc, 6 balkondan oluşmakta,Dairenin giriş kapısı panjurlu çelik panel kapı, iç kapılar mobilya kapı/amerikan ahşap kapı, pencereler ve balkon kapılan pvc doğrama, salon, odalar ve mutfak zemini lamine parke kaplı, diğer zeminler mermer /seramik kaplı(banyo-wc), duvarlar alçı sıva üzeri saten boya ile boyalı, kısmen kartonpiyerli tavanlar fasarit kaplı, banyolar güncel yapı malzemeleri ile yenilenmiş olup, tavanlar alçıpan ışık bantlı alçıpan asma tavanlı, yer yer dolaplı, duşakabinli, genel banyo jakuzili, banyo ve wc.lerde duvarlar seramik kaplı, girişte vestiyer ve odalarda gömme dolaplar, Mutfakta modüler tezgah altı ve tezgah üstü dolaplan, elektrik, su, doğalgaz, kat kalorifer tesisatı mevcuttur. Taşınmazda ve bina ortak alanlarında yapım yılı, kullanım ve genel görünüm itibanyla % 32 yıpranma tespit edilmiştir.
Adresi : Taşınmaz, İnönü Mahallesi, 1401 Sokak, No:28, Aykut Apt.4.Kat,D. No:16 Yenişehir/MERSİN adresindedir
Yüzölçümü : 870,33 m2
Arsa Payı : 100/6944
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu Bahçe Mahallesi, 628 ada, 25 no.lu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama îmar Planında BLOK NÎZAM-5 KAT (BL-5) KONUT ALANI'na İsabet etmektedir.
Kıymeti : 700.000,00 TL 190753
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/104 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR