MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin\Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065135
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / GAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9965 ESAS
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/9965 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 623 Ada, 45 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm OLARAK TAPUDA kayıtlıdır. Taşınmaz Adnan Menderes Bulvarı ile GMK bulvarı arasında kalan bölgede Kushimoto sokak ile 4. Caddenin arasında kalan bölgede ve sokaklara bağlantılı 1403 sokağa kuzey cepheli parsel üzerinde 3. Sınıf B yapı grubunda Bodrum Kat+Zemin Kat+3 Normal kat+Teras=6 katlı betonarme karkar türde inşa edilmiş bodrum katı ortak alan zemin katı dükkanlar ve 2 meskenden normal katları 4 er daire meskenden ibaret apartmanın birinci katında doğu-kuzey cepheli kat irtifak projesinde 3 oda salon-mutfak banyo wc kiler ve 3 balkondan ibaret iken 1 odası mutfakla birleştirilmiş vaziyette kullanılan meskendir. Taşınmazın giriş kapısı hazır panel kapı balkon ve kapıları ve penceleri PVC iç kapıları ahşap doğrama salon ve oda zeminleri lamine parke diğer zeminler mermer kaplı tavanları kartonpiyerli mutfak tezgahı tezgah altı ve üstü dolapları mevcut bina %25 yıpranma paylı taşınmaz GMK bulvarından gereçen toplu ulaşım araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz AVM özel liselere ilkokullara özel hastaneye yakın mesafededir.
Adresi : İnönü Mahallesi 1403 sokak no:5 Esnafoğlu Apartmanı Kat:1 Daire No:6
Yenişehir Mersin adresindedir.
Yüzölçümü : 120 m2 (Net 102 m2)
Arsa Payı : 100/1900
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu Bahçe Mahallesi 623 ada 45 nolu parsel 1/1000
ölçekli uygulamaimarplanında AYRIK NİZAM 5 KAT (A-5)KONUT
ALANINA İSABET ETMEKTEDİR.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ/ MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Taşınmaz satış ilanı ilgililere tebliğe çıkarılmış olup İİK nun 127 maddesi gereğince iş bu satış ilanının tebliğ edilemeyen ve adresi bilinmeyenler için tebligat yerine geçeceği,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9965 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR