ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin\Erdemli'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063750
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : LİMONLU MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/338 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
295,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/338 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 184 Ada, 7 Parsel, LEMAS Mahalle/Köy, A1 Blok 11 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu bu bağımsız bölüm, Konut sınıfına girmektedir.Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Mevcut kullanım şekli yazlık daire olan yapıda bulunan söz konusu mesken; site içerisinde bulunmaktadır. Konum olarak Kuzey-Güney cephelidir. Site konum olarak yazlık sitelerin bulunduğu bir yerde ve sosyal çevre bakımından nezih bir yerdedir. Denize kenarına sıfırdır. Dairenin deniz manzarası vardır. Binanın yapıldığı dönemdeki malzeme özelliği ve kalitesi ile işçilik çeşitliliğine baktığımda, yaklaşık olarak 10-15 yaşındadır.Sitenin ortak kullanım alanları olarak; sitenin etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş olup peyzaj-yeşil alan çalışmaları tamamlanmıştır. Site içerisinde yüzme havuzu, oyun alanları, yürüyüş yolları, oturma grupları gibi sosyal kullanım alanları vardır. Site güvenliği, görevlileri devamlı olarak hizmette olup,açık araç otoparkı mevcuttur. Binanın zemin katında sığınak, kapıcı dairesi, yönetim odası gibi ortak kullanım alanları da bulunmaktadır.Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu, Elektrik tesisatı, Haberleşme tesisatı, Otopark, Asansör, ısıtma ve soğutma şekli sistemi klima tesisatı mevcuttur.Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Bina dış giriş kapısı ferfoje demir doğrama kapıdır. Binanın giriş zeminleri mermer ile kaplanmıştır. Giriş yan duvarları ve merdiven dairesi duvarları kumlu sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer ile kaplanmış olup, demir doğrama korkulukları vardır.Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı 165 m², net oturumu ise 140 m² alan oturumunda olup, 3 adet oda, 1 adet salon+mutfak , 2 adet banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik doğrama kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramik, duvar ve tavanı alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanlarda kısmen dekoratif süsleme amaçlı alçıpan asma tavan vardır. Salon ve mutfak bir arada olup mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermerit tezgahı mevcuttur. Alt ve üst mutfak dolapları arası tezgah üstü duvarlar fayans kaplamadır. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları press Amerikan panel doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc doğramadır. Banyonun yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Wc?sinde tuvaleti ve lavabosu vardır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır.Çevresinin yapılaşmış olduğu ve ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. D-400 Devlet karayolunun bitişiğinde güneyinde yer almaktadır.Söz konusu yapı üst sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı, işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi, kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, ikinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Limonlu Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi Burçalanı Mevkii No:161 Liparis -4 Akdeniz Evleri Karanfil A1 Blok No:11 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 10/2400
İmar Durumu :İnşaat tarzı Belediye İmar Planı içerisinde olup zemin+7 kata imarlıdır ve inşaat yapı emsali 1,20dir.
Kıymeti : 295.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AİLE KONUTUDUR
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/338 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR