MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de müstakil ev icradan satılıktır (çoklu satış)

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907611
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Müstakil
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4280 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-19 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2018/4280 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


1 no'lu taşınmazın Özellikleri : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Kocahamzalı Mah. Soğanlık mevkii, 115 Ada, 8 Parsel sayılı taşınmaz.

Taşınmazın İmar durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında,E=0.40 yoğunluklu, h max=6.50 m konut alanı olarak işaretlendiği anlaşılmıştır. Taşınmazın Adresi; Taşınmaz, Kocahamzalı Mahallesi, 3867 Sok, No: 7 Yenişehir/MERSİN adresinde bulunmaktadır.

BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE: Konum olarak, taşınmaz mahalle merkezinin yaklaşık 1.5 km kuzey doğusunda yer almaktadır. Bölge,Mersin merkeze yaklaşık 18 km mesafede, 700-800 m rakımda, daha çok yazlık olarak tercih edilen bir bölgedir. Ulaşım, Mahalle merkezi ile Mersin arasında hizmet veren toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Taşınmazın Özelikleri; Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir Tapu Müdürlüğünde onaylı projesi ve ruhsatı bulunmayan taşınmaz ile ilgili olarak, mahallinde fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak yapılan incelemede; taşınmaz üzerinde, Z+1 Kat+Teras kattan oluşan avlulu konut olarak kullanılan yapı bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu parselin, doğal taş malzeme ile yapılan üzeri citli ihata duvarı çekilmiş, demir profil bahçe kapısı takılmıştır. Arsa içerisinde muhtelif cinste 10 civarında karışık meyve ağacı ve süsü bitkisi yer almaktadır. Taşınmazın dışı sıvalı boyasızdır. Tüm kapılar ahşap kapı, pencereler pvc doğramadır. Mutfak ve ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, oda zeminleri ahşap kaplıdır. Kat holleri ve kat merdiven basamakları mermer kaplıdır. Mutfak tezgahı granit, dolaplar mdf kaplıdır.Duvarlar sıvalı plastik boyalıdır.Tavanlarda kartonpiyer uygulaması yapılmıştır.Çatı ahşap üzeri kiremit kaplamadır. Zemin katta balkon 7 m2 büyütülmüş üzeri ahşap üzeri kiremit ile kaplanmıştır.Balkon korkulukları demir imalattır.Binanın oturumu yaklaşık 60 m2 olup, zemin kat, salon-mutfak+lavabo-wc+1 adet balkon, birinci kat; 3 oda+banyo-wc+antre+ 1 balkon, teras kat; 1 oda+banyo-wc+teras dan oluşmaktadır.Terasta barbekü bulunmaktadır. III. grup A sınıfında olan yapının,brüt alanı yaklaşık, 180 m2 dir.

Yüzölçümü : 396 m2

Kıymeti : 285.000,00 TL,

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası,

2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası,

Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-19 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No: Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2 no'lu taşınmazın Özellikleri: Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Mahmudiye Mahallesi, 181 Ada, 12 Parsel, 3.Kat 7 nolu B.B. Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz.

Taşınmazın İmar durumu; 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında,B-5 olarak gösterilen, bitişik nizam 5 kata imarlı konut alanı olarak işaretlendiği anlaşılmıştır.Taşınmazın Adresi : Taşınmaz,Çankaya Mahallesi, Zeytinli Bahçe Caddesi, Tansal İşhanı, No:15, Kat:3, Büro:7 Akdeniz/MERSİN adresinde bulunmaktadır.

BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE: Konum olarak taşınmaz, İstiklal Caddesinin yaklaşık 100 m kuzeyinde,Zeytinli Bahçe Caddesine cepheli konumdadır. Yakınında, Akdeniz Belediye Başkanlığı, Metropol İş Merkezi, Mersin Adalet Sarayı yer almaktadır. Ulaşım,İstiklal Caddesi ve Zeytinlibahçe Caddeleri üzerinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın, Akdeniz Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden,ana taşınmazın,Mersin Belediyesince verilen, 17.09.1990 tarih, 4/74 sayılı Yapı Ruhsatına göre, betonarme karkas olarak, Z+4kat üzerine inşa edilmiş olduğu öğrenilmiştir. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Akdeniz Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmaz, zemin katta 2 dükkan, normal katlarda her katta 2 bürodan,4 katta toplam 8 büro olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ana taşınmazın dışı sıvalı akrilik boyalı ön cephe mermer kaplamadır.Ana taşınmazın giriş kapısı demir profil kapı, giriş zeminleri ve merdiven basamakları 1. kata kadar mermer kaplı, diğer katlarda kat holü karo, merdiven basamakları mozaik kaplıdır. Asansör bulunmamaktadır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır.Korkuluklar demir profil imalattır. Konumuz büro , 3. katta merdivenden çıkışta sağda yer alan doğu cepheli bürodur. Büro giriş kapısı demir panjurlu ahşap kapı, iç kapılar sunta kaplı ahşap kapı, oda zeminleri laminat parke, antre karo kaplı, pencere doğramaları alüminyum doğramadır. Mutfak tezgahı mermer dolaplar suntadır. Duvarlar sıvalı plastik boyalıdır.Tavanda kartonpiyer yapılıdır. Büro, 2 oda+mutfak+banyo-wc+antreden oluşmaktadır. Büronun net kullanım alanı yaklaşık, 49 m2 dir.

Yüzölçümü: 118 m2

Kıymeti: 80.000,00 TL,

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 30/01/2019 günü 15:10 - 15:20 arası,

2. Satış Günü: 26/02/2019 günü 15:10 - 15:20 arası,

Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-19 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127 md. göre satış ilanının tebliği; alacaklı, borçluya, haciz alacaklılarına, hissedarların adresleri tapuda kayıtlı olan/olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde satış ilanının tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4280 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR