MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065166
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 4+1
: 119
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14023 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

2018/14023 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Bahçe Mah. 033-a-22-b-3 pafta numaralı 524 Ada 2 Parselde 399 m2 yözölçümlü 130/1656 Arsa Paylı Arsa Nitelikli Ana Taşınmaz üzerine kurulu kat irtiafakına göre zemin kat, 3 bağımsız No'lu Mesken niteliğinde olup tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz Yenişehir İlçesinin Güney Kısmında konumludur. Yakın çevresinde çok sayıda benzer nitelikli 5-6 Katlı yapılar mevcuttur. Yapılaşma eski durumda olup genellikle bina bölümleri mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Toplumun alt ve orta gelir gruplarınca tercih edilen Muğdat Camii,Barbaros İlköğretim Okulu, Altı Nolu Sağlık Ocağı, Mersin Deniz Müzesi, Pazar yeri ve çok sayıda küçük/büyük binalar mevcuttur. Bölgede teknik alt yapı ve teknik üst yapı sorunsuz durumdadır. Telefon, internet, doğalgaz su ve elektrik sorunsuz olarak hizmet vermektedir. Ulaşımını kuzeyinde ve güneyinde konumlu ana ulaşım aksları üzerinde seyir eden toplu taşıma araçları ile hususi araçlarla sağlanmaktadır. Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 399 m2 yüz ölçümüne sahip arsa alanı ve arsa alanı üzerinde yer alan tek kütleden oluşan aylık nizamdaki yapı bölümünden oluşmaktadır. Yapının yer aldığı topoğrafik olarak düz bir alana sahip olup; biyometrik olarak dökdörtgen şeklindedir. Etrafı bahçe duvarı ile çevrelenmiştir. Taşınmazın yer aldığı bina kütlesi bulunduğu parselin merkezinde konulmudur. Bina, B + Z + 4 Normal kattan oluşmaktadır. Yapının bodrum katında 1 ve 2. No'lu Bağmısız Bölüm nolu meskenler, zemin katında 3 ve 4 bağımsız bölüm numaralı meskenler diğer normal katlarında ise her katta ikişer adet mesken olmak üzere yapı üzerinde toplam 12 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Yapı girişi kuzey kısmından camlı alimünyum doğrama kapı ile sağlanmaktadır. Giriş zemimi ve merdivenleri mermer, duvarları düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Bina korkulukları demir profildir. Bina içerisinde 1 adet asansör mevcuttur. Taşınmaz bulunduğu yapının zemin katında kuzey cephesinde sağlanan bina girişine göre sol kısımda yer almaktadır. Güney Kuzey ve Doğu Cephelidir. Daire Salon, 4 oda, mutfak, antre, hol, banyo, wc, iki adet balkon alanında oluşmakta olup net 119 m2, brüt 130 kullanım alanlıdır. Giriş kapısı ahşap üzeri demir profil, iç hacim kapıları camlı ahşap doğramadır. Zemini antre ve hol bölümlerinde karo mozaik, salon ve oda hacizlendi ise laminant parke kaplamalıdır. Duvarlar düz sıva üzerine saten boya, tavanlar ise kartonpiyer süslemelidir. Mutfakta hazır imalat ahşap mutfak dolapları ve tezgah mermerdir. Banyo ve wc alanlarından zeminler ve duvarlar fayans banyo alanınıda duş kabini ve lavabo mevcuttur. Balkon kısımlarında zeminler karo duvarlar düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Balkon korkulukları demir profildir. Taşınmazın imar durumu, inşaat kalitesi, yıpıranma payı, arsa payı gibi özellikleri dikkate alındığında değerini arsa payı dahil 120.000,00 TL'dir.
Adresi : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Gazi Mah. 1323 Sk. No;3 Kürkçü Apt. Zemin Kat 3. Daire Mersin
İmar Durumu : Yok Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhleri
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:50 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14023 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR