MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036616
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 4+1
: 186
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/234 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
715,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi,Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2018/234 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Bahçe Mah., 324 Ada, 469 Parselde kayıtlı, 3.kat,8 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Konu parsel üzerinde Bodrum+Zemin+7 Normal Kat+Çatı Katlı, VI-A yapı grubunda yaklaşık 30 yıllık (Apartmanın yapımı için 07.12.1988 tarih ve 7/96 numaralı Yapı Ruhsatı aldığı, ancak bağımsız bölüm için 26.08.1991 tarih ve 29/71 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) apartman bulunmaktadır. Apartmanın çevresi çevre duvarları+tel örgülerle çevrili ve açık otoparklıdır. Apartmanın bodrum katında ortak alanlar ve depo, zemin katında ortak alanlar ve 3 dükkân, normal+çatı katında ikişer meskenden toplam 19 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartmanın giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş sahanlığı, merdiven ve normal kat sahanlığı yer döşemeleri mermer döşeme, ortak alanlar duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcut olup apartmanda tek asansör ile doğalgaz tesisatı bulunmaktadır.Değer tespiti yapılacak 3. kat, 8 no.lu bağımsız bölüm MESKEN Yenişehir Tapu Müdürlüğündeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör ve merdiven çıkış yönüne göre sağ tarafta konumlu, güney-kuzey-batı cepheye sahiptir. Bağımsız bölüm mesken 4 oda, salon, mutfak, banyo, wc, depo, antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları panel kapı doğrama, pencereleri alüminyum doğrama, yer döşemeleri mermer döşeme, banyo ve wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı mermer döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, mutfak altı ve üstü dolapları takılı vaziyette, tavanlarda asma tavan ve kartonpiyer çalışmaları mevcuttur. Binada doğalgaz tesisatı olmasına karşın, konu bağımsız bölüm taşınmazda doğalgaz tesisatının kullanımda olmadığı görülmektedir.Taşınmaz Brüt: 211,00 m², Net: 186,00 m² hacimlidir.
Adresi : Palmiye Mah.i Adnan Menderes Bulv. No: 22 Nihal Apr. Kat: 3 Daire: 8 Yenişehir / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 1.205,94 m2 ,

Arsa Payı : 125/2400
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık Nizam 8 (A-8) Konut Alanına isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 715.000,00 TL.
KDV Oranı : % 8 (Kesinleşme Tarihindeki güncel KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi,Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/234 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR