MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909306
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 4+1
: 131
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MERSİN İMECE 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/134 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
21.02.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2018/134 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 613 Ada, 4 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, 4. Kat. 5 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Yenişehir Belediyesi Gazi Mahallesi sınırlan içerisinde, Adnan Menderes Bulvan- 1314 Sokak kavşağının(Meteoroloji/Muğdat kavşağı) 400m kuzeydoğusundaki bölgede, Muğdat Camisinin doğusunda, 1307 Sokağa kuzeyi cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle çevrili, 157.00m2 yüzölçümlü parsel üzerinde betonarme karkas türde inşaa edilmiş Zemin kat dahil toplam 5 katlı Altuğ apartmanının 4.katında(son katında), kuzey-doğu-batı cepheli olup, mesken alarak kullanılan apartman dairesidir. Taşınmazın bulunduğu bina çatısız gezilebilen dam teraslı, dış cephesi akrilik boya ile boyalı, bina giriş kapısı demir doğrama, bina giriş holü duvarları ve tavanı plastik boya, zemini karo mozaik kaplı, Kat merdivenleri ve sahanlıkları zemini mozaik, demir korkuluklu Merdiven basamakları dökme mozaik kaplı, duvar ve tavanları plastik boya ile boyalıdır. Taşınmaz ortak alanlar dahil Yaklaşık Brüt 131,00 m2, salon, 4 oda (1 odası mutfakla birleştirilmiş), mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan ibarettir. Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı, iç kapıları amerikan panel kapı, pencereleri ve balkon kapılan pvc doğrama, duvarlar ve kartonpiyerli tavanlan plastik boya ile boyalı, zeminler karo mozaik ve seramik kaplı, ıslak hacim duvarlan ve zeminleri seramik kaplı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolaplan, Elektrik-su ve tesisatı mevcut olup, kullanılır durumdadır. Yapım yılı, kullanım ve genel görünüm itibanyla taşınmazda ve ortak alanlarda %32 yıpranma bulunmaktadır. Taşınmazın civan genelde zemin katı işyeri ve/veya mesken üst katlan mesken olarak kullanılan, kuzeyinde kalan bölge ise yüksek katlı yapılardan ibaret olup, Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmakta, kuzeyindeki GMK Bulvarından geçen toplu taşım araçlan ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz bulunduğu bölgedeki okullara, Tanm II Müdürlüğüne, Meteoroloji İl Müdürlüğüne, Sağlık Merkezine, Semt pazarına, Muğdat Camiine, Askeri Müzeye, Hipermarkete, parklara, Akdeniz sahil bandına, Adnan Menderes Bulvarına, GMK Bulvarına yakın mesafededir.
Adresi : Gazi Mahallesi, 1307 Sokak, Altuğ Apt. No:21,4. Kat, D.No:5 Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 131,00 m2
Arsa Payı : 125/600
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında AYRIK NİZAM 5 KAT (A-5) KONUT ALANTna isabet etmektedir
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 21/02/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/134 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR