MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin Yenişehir'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093846
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 144
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MERSİN 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TEREKE SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
216,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
MERSİN ADLİYESİ 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 TEREKE SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mersin ili, Yenişehir ilçesi, Mikdat mevki, 1076 ada, 2 parsel sayılı, 2.kat 3 bağımsız bölüm nolu tapuda mesken niteliğinde kayıtlı taşınmazdır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlarla ve toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla sağlanabilmektedir. Ana taşınmaz güney kuzey cepheli olup şekil olarak dikdörtgen formundadır. Zemini düzdür. Ana taşınmaz üzerinde zemin + 2 katlı bir yapı ve sökülebilecek şekilde yapılmış tek araçlık bir garaj bulunmaktadır. Her katta tek daire mevcuttur. Satışa konusu bağımsız bölüm; 3 oda, 1 salon, mutfak, WC, banyo ve 5 balkondan ibarettir. Güney, kuzey ve batı cepheli bağımsız bölüm taşınmazın net alanı 144,00m² olarak hesaplanmıştır. Meskenin giriş kapısı panjurlu ahşap kapıdır. Islak hacimler hariç tüm zeminlerin döşemesi paledyen döşeme, ıslak hacimler hariç tüm duvarlar alçı sıva üzeri boya ile kaplanmıştır. WC ve banyo yer döşemesi seramik, WC ve mutfak duvarları fayans kaplama, banyo duvarları ise seramik kaplamadır. Meskenin iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları alüminyum doğramadan imal edilmiştir. Mutfak dolabı ve tezgahı bulunmaktadır. Tavanda kartonpiyer çalışmaları bulunmaktadır. Bilgisi yer almaktadır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, 1811 Sokak, Serpin Apartmanı, No:3 Kat:2/3 Yenişehir / MERSİN
İmar Durumu :Blok Nizam (BL-5) kat konut alanına isabet etmektedir.Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 14.12.2018 tarih ve 839 sayılı kararı ile 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planında 445k/ha -konut alanı olarak işaretlenmiş olduğu, Plan notlarında;1.10 Maddesi: -Bu planın onayından önce onaylanmış ve bu plan kararlarına aykırılığı bulunan 1/1000 ölçekli uygulama imar planları, bu plan kararları doğrultusunda revize edilecektir. denilmektedir. Söz konusu parsel nazım imar planı doğrultusunda revize edileceği için imar durumu verilememektedir. Bilgilerinin yer aldığı görülmüştür.
Kıymeti : 216.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : MERSİN ADLİYESİ 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tereke Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR