MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054675
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 21.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
MERSİN ADLİYESİ 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mersin ili, Yenişehir ilçesi Çiftlik mahallesi, Öküzhendeği mevkii, 189 ada 1 parsel sayılı, D 1 blok, 3 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu Öncü Kent Sitesi, Mersin kent merkezinin 9 km batısında Yenişehir ilçesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Yakın çevresinde Mersin İl Özel İdare Müdürlüğü, Barış Parkı, Kipa AVM vs.vardır. Sahil bandına yaklaşık 520 m mesafededir. Ulaşım olanakları ve alt yapı sorunsuzdur. Belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana gayrimenkul 4.858,00 m2 alan üzerine kurulu Öncü Kent Sitesi; 4/A yapı sınıfında, ayrık nizamda ve betonarme karkas sistemde inşa edilmiş olan 5 bloktan (A-B-C-D-E) oluşmaktadır. Satışa konu taşınmazın yer aldığı D Blok, parselin güney-batı köşesinde konumlu olup, zemin + 9 normal katlı olarak inşaa edilmiştir. Bina girişi güney cepheden, zemin kattan, site bahçesi üzerinden sağlanmaktadır. Blok giriş kapısı ferforje demir doğrama olup, binanın giriş, koridor zemini mermer kaplama, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplama, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyasıdır. Binada bir adet dört kişilik asansör bulunmaktadır. Site ve bina bakımlıdır. Satışa konu bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre yaklaşık 119,00 m2 brüt kullanım alanına sahiptir ve 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 antre, 1 wc, 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın girişinde çelik kapı mevcut olup, meskenin tüm zeminleri seramik kaplama, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfağında MDF kapaklı dolap, mermer tezgah mevcut olup, zemini seramik kaplama, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplamadır. İç kapılar panel tipi ahşap kapı, pencereler pvc dir.
Adresi : Akkent Mah. 2318 Sk. No:14 Öncü Kent Sitesi D Blok K:1 İç Kapı No.3
Yenişehir / MERSİN
Arsa Payı : 54/9600
İmar Durumu : Belediyenin 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı, Hmax (10 kat) yapılaşmaya müsaittir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : MERSİN ADLİYESİ 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR