MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925604
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÇİFTLİKKÖY MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 146
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 15
Binadaki Kat Sayısı : 15
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 08.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/182 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin kat z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ
2017/182 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Yenişehir İlçesi,Çiftlik Mahallesi, 6350 Ada, 1 Parsel,15. kat, 30 nolu bağ.böl. satışa çıkartılmıştır. Ana taşınmaz üzerindeki apartmanın yapımına Yenişehir Belediyesince verilen 06.08.2010 tarih ve 4/19 nolu inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, betonarme karkas olarak yapılan apartman Z+15 katlı, tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre apartmanın zemin katında; sığınak, müştemilat alanlar veapartman giriş holü, normal katlarda her katta 2 şer mesken olmak üzere apartmanda 30 bağımsız bölüm bulunmakta, asansörlü, yangın merdivenli, gezilebilen dam teraslı, apartmanın dış cephesi dış cephe boya kaplama, apartman giriş kapısı fotoselli camlı alüminyum doğrama, giriş holü yer döşemeleri granit seramik, merdiven basamaklarının ve kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri mermer, giriş holü duvarları seramik kaplama, kat alanı duvarları alçı sıva üzeri boya kaplama, merdiven korkulukları krom imalat, apartmanda doğalgaz tesisatı ile giriş holünde asma tavan çalışmaları mevcut, apartman bahçe giriş kapısı raylı-sürgülü demir kapı, ana taşınmazın etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş üzeri korkuluklu, çevre düzenlemesi yapılmış, bahçe alanı içerisinde yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, açık araba park alanı ve kapıcı dairesi bulunmakta, ana taşınmaz İstemihan Talay Caddesi ile 34. Caddeninana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 180 metre güney doğusunda yer almakta, taşınmaz Necati Bolkan ve Çiftlikköy Okullarına yürüyüş mesafesinde, belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Alacak konusu taşınmaz tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 3 oda, salon- mutfak, wc, 2 banyo, 3 balkon ve müştemilatından oluşmakta, GKD cepheli, ortak alanlar hariç balkonlar dahil yaklaşık 146 m² net alanlı, projesinden farklı olarak wc hacmi iptal edilmiş, mutfak-salon hacmi salon olarak, güney doğudaki balkon cam balkonla kapatılarak mutfak-oturma odası olarak, kuzey doğudaki balkon cam balkonla kapatılarak banyo olarak düzenlenmiş, meskenin giriş kapısı çelikkapı, yer döşemeleri seramik, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları alçı sıva üzeri boya-kağıt kaplama, iç kapı doğramaları nitelikli ahşap, pencereleri pvc doğrama, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları seramik, meskende mutfak dolabı ve tezgahı, asma tavan çalışmalarıve doğalgaz üniteleri mevcut, taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Akkent Mah. 23108 Sok. No:23, Çıkın Plaza, Kat:15/30 Yenişehir / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 3.364,00 m2 , Arsa Payı : 1/30
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı, E=1,25 olarak işaretli olduğu bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL , KDV Oranı : %1, Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin kat z-20 Akdeniz/MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Yenişehir İlçesi,Bahçe Mahallesi, 2198 Ada, 1 Parsel, 4. kat, 7 nolu bağ.böl. satışa çıkartılmıştır. Ana taşınmaz üzerindeki apartmanın yapımına Yenişehir Belediyesinceverilen 23.09.2005 tarih ve 2/80 nolu inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, betonarme karkas olarak yapılan apartman Z+11 katlı, tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre apartmanın zemin katında; sığınak, kapıcı dairesi veapartman giriş holü, normal katlarda her katta 2 şer mesken olmak üzere apartmanda 22 bağımsız bölüm bulunmakta, asansörlü, yangın merdivenli, gezilebilen dam teraslı, apartmanın dış cephesi dış cephe kaplama, apartman giriş kapısı fotoselli camlı alüminyum doğrama, giriş holü, merdiven basamaklarının ve kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri mermer, giriş holü duvarları mermer-İtalyan boya kaplama,kat alanı duvarları alçı sıva üzeri boya kaplama, merdiven korkulukları krom imalat, apartmanda doğalgaz tesisatı ile giriş holünde asma tavan çalışmaları mevcut, apartman bahçe giriş kapıları raylı-sürgülü demir kapı, ana taşınmazın etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş üzeri korkuluklu-jiletli tel, çevre düzenlemesi yapılmış, bahçe alanı içerisinde çocuk oyun alanı, kamelya, açık araba park alanı bulunmakta, ana taşınmaz İsmet İnönü Bulvarı ile Hüseyin Okan Merzeci Bulvarınınana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 250 metre kuzeyinde yer almakta, taşınmazın batı bitişiğinde Hacı Zarife Çelebi Aygar Anadolu Lisesi bulunmakta, Yenişehir Belediyesi Hizmet binasına ve Carrefour-Sa (Palm-City) Avm yürüyüş mesafesinde, belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.Alacak konusu taşınmaz tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 4 oda, salon, mutfak, wc, 2 banyo, 3 balkon ve müştemilatından oluşmakta, GKB cepheli, ortak alanlar hariç balkonlar dahil yaklaşık 198 m² net alanlı, meskenin giriş kapısı panjurlu çelikkapı, ıslak hacimler hariç yer döşemeleri laminat parke-seramik, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları alçı sıva üzeri İtalyan boya kaplama, iç kapı doğramaları ahşap, pencereleri pvc doğrama, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları seramik, meskende mutfak dolabı ve tezgahı ile asma tavan çalışmaları mevcut, balkon korkulukları demir imalat, taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Limonluk Mah. 2416 Sok. No:8, Nazmiye Gök Plaza, Kat:4/7 Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 2.587,00 m2 , Arsa Payı : 12/264
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı, E=1,50 olarak işaretli olduğu bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 520.000,00 TL , KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun EK-1. maddesi uygulamasına tabidir.Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:20 - 10:30 arası.

2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin kat z-20 Akdeniz/MERSİN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR