MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113428
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : AKKENT MAH. / EGRİÇAM
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/104 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2019/104 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu olan taşınmazın özellikleri: Taşınmaz Akkent Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı , Şakirağa Ap. No: 604, Kat:4, Daire:6 Yenişehir/MERSİN adresinde bulunmaktadır.Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Çiftlik Mahallesi, -ada, 1010 nolu parselde kayıtlı, 800,00 m2 yüz ölçümlü arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre, 40/800 arsa paylı, 4. Kat, 6 nolu bağımsız bölüm Mesken nitelikli taşınmazın tam hisselidir.İmar durumu: Yenişehir Belediye Başkanlığı yetkililerinden edimle bilgiye, ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre, ana taşınmazın imar planında, BL-7 olarak işaretli, blok nizam 7 kata imarlı konut alanı olarak gösterilen alanda bulunduğu bilgisi edinilmiştir. Tasınmazın. Yenisehir Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen ilgiden, ana taşınmazın, Mersin Belediyesince verilen, 31.12.1987 tarih ve 9/74 nolu İlk, 25.07.1989 tarih, 4/51 sayılı son Son İnşaat Ruhsatına göre, tek blok şeklinde B+ Z+A+5 kat, üzerine betonarme karkas olarak inşa edildiği bilgisi edinilmiş, konumuz dairenin, 06.09.1990 tarih, 36/16 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesinin alınmış olduğu öğrenilmiştir. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazırda yer tespiti yapılarak, Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmaz, ihata duvarı çekilmiş tek bloklu bir sitedir. Onaylı projesine göre ana taşınmaz; bodrum katta, kömürlük eklentileri ve 1 adet dükkan bağ antılı depo, zemin katta, apartman giriş holü ve birisi depolu asma katlı 2 adet dükkan, birinci katta, dükkan bağlantılı asma kat, 5 normal katta 14 daire olmak üzere toplam, 16 adet bağımsız bö ümden oluşmaktadır. Bloğun dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Apartman giriş kapısı camlı ferfor e demir kapı, giriş zeminleri ve yan duvarları yarıya kadar olmak üzere, seramik kaplı, merdiven basamakları mozaik, kat holleri karo kaplı, merdiven korkulukları demir profil imalattır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır. Tek asansör bulunmakta, doğalgaz hattı çekilidir. Değerlemeye konu daire *. katta merdivenden çıkışta, sağ kol üzerinde yer alan, 6 nolu, güney-batı cepheli dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapı, mutfak tezgahı granit dolaplar mdf kapaklı dolaptır. Pencere doğramaları pvc doğrama ön cephede yer alan balkon cam balkon, mutfağın önünde yeralan balkon pvc doğrama ile kapatılarak mutfağa dahil edilmiştir. Balkon ve ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik, oda ve antre zeminleri laminat parke kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, kısmen duvar kağıdı kaplıdır. Balkonlar alüminyum korkuluklu, tavanlar alçı dekorludur. Daire; 3 oda+salon+mutfak+ banyo+ wc-lavabo+ antre-hol ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı yaklaşık, 132 m2 dir. Halen konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi :Akkent Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı , Şakirağa Ap. No: 604, Kat:4, Daire:6 Yenişehir/MERSİN
Yüzölçümü : 800 m2
Arsa Payı : 40/800
İmar Durumu :Yenişehir Belediye Başkanlığı yetkililerinden edimle bilgiye, ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre, ana taşınmazın imar planında, BL-7 olarak işaretli, blok nizam 7 kata imarlı konut alanı olarak gösterilen alanda bulunduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/104 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR