MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113224
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÇİFTLİKKÖY MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7067 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/7067 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Çiftlik Mahallesi, 1598 Parsel, B Blok 5. kat 9 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Konu parsel üzerinde bitişik nizam şeklinde yapılmış, A ve B isimleriyle isimlendirilmiş iki bloklu apartman bulunmaktadır. Bloklar Zemin+5 Normal katlı yapılmıştır. Alacak konusu bağımsız bölümün bulunduğu B Blok, parselin kuzeyinde konumludur (Sitenin yapımına 24.06.1987 tarih ve 2/3 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı bilgisi verilmiştir.). Parselin etrafı çevre duvarları ile çevrili vaziyettedir. Blok giriş kapısı demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin yarısına kadar olan bölümleri mermer döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri kara sıva üzeri plastik boyalıdır. Normal kat sahanlıkları yer döşemeleri seramik döşeme, merdiven basamakları karomozaik döşeme, merdiven korkulukları demir doğrama olup ortak alan duvar hacimleri kara sıva üzeri plastik boyalıdır. Blokta tek asansör ile doğalgaz tesisatı mevcuttur. Değer tespiti yapılacak B Blok, 5. Kat, 9 no.lu bağımsız bölüm MESKEN Yenişehir Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sol, merdiven çıkışlarına göre sağ tarafta konumlu, doğu-batı cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri parke+seramik döşeme, banyo ve wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı+kağıt kaplı, mutfak altı ve üstü dolapları yeni ve takılı vaziyette, duvarların tavanla birleştiği noktalarda kartonpiyer çalışmaları mevcuttur. Taşınmaz hali hazırda borçlu malik tarafından ikametgâh amaçlı kullanılmaktadır. Taşınmaz Brüt: 135,00 m², Net: 116,10 m² hacimlidir.
Adresi : Fatih Mah. 30006 Sk. No: 10 Lütfi Işık Apt. B Blok Kat: 5 Daire: 9 Yenişehir/MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 758,00 m2 ,

Arsa Payı : 120/1900 ,
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Ayrık Nizam 5 (A-5) Kat inşaat yoğunluklu Konut Alanında olduğu bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL ,

KDV Oranı : %1 ,

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü :17/03/2020 günü 10:00 -10:10 arası ,

2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7067 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR