MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111926
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÇİFTLİKKÖY MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 151
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11381 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/11381 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Çiftlik Mah., 5223 Ada, 2 Parsel, A blok, 5.Kat, 10 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın,Yenişehir Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgiden,ana taşınmazın,Yenişehir Belediyesince verilen, 31.12.2015 tarih ve 5/99-320sayılı ilk, 12.10.2018 tarih, 3/76 sayılı tadilat İnşaat Ruhsatına göre, A-B blok olarak, Z+11kat, üzerine betonarme karkas olarak inşa edildiği bilgisi edinilmiş, konumuz dairenin 11.12.2018 tarih, 9/13-2018/336 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesinin alınmış olduğu öğrenilmiştir. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmazın, ihata duvarı çekilmiş, peyzajve sosyal alanlar ile açık otopark alanı düzenlenmiştir. Açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Jeneratörlü ve girişi güvenliklidir.Bloğun dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Çift asansör bulunmakta, doğalgaz hattı çekilidir. Konumuz taşınmazın yer aldığı A blok,onaylı projesine göre, zemin katta,bina giriş holü, sığınak, kapıcı dairesi ve geri dönüşüm odası, normal katlarda her katta 2 daireden 11 katta 22 daire, olmak üzere 22 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Blok giriş kapısı şifreli fotoselli renkli alüminyum cam kapı, giriş zeminleri granit seramik kaplı, duvar ve tavanlar dekorasyonlu, merdiven basamakları mermer, kat holleri granit seramik kaplıdır. Merdiven korkulukları alüminyum imalattır. Merdiven kovası alçı sıvalı dekoratif boyalı, dekorasyon uygulamalıdır.. Değerlemeye konu daire, 5. katta asansörden çıkışta sağ Kol üzerinde kalan, güney-kuzey-batı cepheli 10 nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar lake boyalı ahşap kapı, pencereler ısı camlı renkli pvc doğramadır. Oda zeminleri laminat parke, antre, mutfak ve balkon zeminleri granit seramik,ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalıdır.Balkon korkulukları renkli alüminyum camimalattır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulamaları yapılmıştır. Mutfak tezgahı granit mermer, dolaplar, lake kapaklıdır.Ada mutfak bulunmaktadır. Doğalgaz bağlı petekler takılıdır.Daire; 3 oda+salon+oturma odası-mutfak+antre-hol+vestiyer+wc-lavabo+banyo+ebeveyn giyinme odası ve banyosu ile 2 adet balkondan oluşmaktadır. Oturma odası, mutfak açık mutfak şeklinde birlikte kullanılmaktadır Genel itibari ile dairede kullanılan malzeme kaliteli işçilik nitelliklidir. Dairenin brüt alanı yaklaşık, 174 m2,balkonlar dahil net kullanım alanıda yaklaşık, 151,48 m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Batıkent Mah., 2681 Sokak, Florya Hils 1 Sitesi No:1,Kat:5 Daire:10 Yenişehir/Mersin
Arsa Yüzölçümü : 8.133,00 m2

Arsa Payı : 1/44
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında,E=0.90 yoğunluklu konut alanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 650.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 10:40 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11381 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR