MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111897
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/288 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/288 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Bahçe Mah., 324 Ada, 70 Parsel, 3. Kat, 5 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır.Konu parsel üzerinde bitişik nizam şeklinde, Zemin+4 normal katlı inşa edilmiş yaklaşık 40 yıllık (Apartmanın yapımına 13.12.1978 tarih ve 5/71 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı, konu bağımsız bölüm mesken için 19.11.1980 tarih ve 25/25 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) apartman bulunmaktadır. Apartmanın zemin katında 3 dükkan ve 1 mesken, normal katların tamamında 3 normal mesken ve 3 dubleks mesken olmak üzere toplam apartmanda 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartmanın giriş kapısı ferforje demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri ile merdiven basamakları dökme mozaik döşeme, ortak alan duvar hacimlerinin tamamı kara sıva üzeri plastik boyalı, normal kat sahanlıkları yer döşemeleri seramik döşeme olup merdiven korkulukları demir doğramadır. Apartmanda asansör bulunmamasına karşın, doğalgaz tesisatı mevcuttur.Değer tespiti yapılacak 3. Kat, 5 no.lu bağımsız bölüm MESKEN Yenişehir Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde merdiven çıkışına göre sağ tarafta konumlu, kuzey, batı ve doğu cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 balkon (kuzeyde bulunan balkon hacmi sert pvc ile kapatılmıştır) hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri laminat parke-seramik döşeme, ıslak zeminler yer ve duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanlarda kartonpiyer çalışmaları mevcut olup, mutfak altı ve üstü dolapları yeni ve takılı vaziyettedir. Taşınmaz hali hazırda borçlu malik tarafından ikametgah amaçlı kullanılmaktadır.Taşınmaz Brüt: 122,00 m², Net: 95,00 m² hacimlidir.
Adresi : Gazi Mah.1303 Sk. Hemşehriler Apt. No:17 Kat:3 Daire:5 Yenişehir / Mersin
ArsaYüzölçümü : 280,17 m2

Arsa Payı : 84/750
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Blok Nizam 5 (BL-5) Kat inşaat yoğunluklu Konut Alanında kaldığı bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 175.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 10:00 - 10:10

2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 10:00 - 10:10
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/288 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR