MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092537
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 17
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/199 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/199 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 6485 Ada, 1 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, 5. kat, 9 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz Mersin kent merkezinin/Cumhuriyet Meydanının/Kültür Merkezinin yaklaşık 9km. kuzeybatısında, 34.Cadde/İstemihan Talay Caddesi dönel kavşağının, 100m kuzeydoğusunda, batısı 34. Caddeye, güneyi 23135 Sokağa, kuzeyi 23137 Sokağa cepheli, doğusu bitişik parsellerle çevrili imar parseli üzerinde, zemin katı işyerleri üst katları Meskenden(beher normal katları 2'şer daire mesken) ibaret bodrum ve zemin kat dahil 17 katlı tek bloktan ibaret yapının 5.katında doğu-güney-kuzey cepheli, 3 oda (ebeveyn y.odası giysi odalı, wc/duşlu), salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan ibaret mesken olarak kullanıldıktan sonra boşaltılmış, Brüt (kat ortak alanı ve balkonlar dahil) 240,00 m2, Net Kullanım Alanı 148,00 m2 büyüklüğünde boş olarak bekletilen meskendir. Taşınmazın giriş kapısı Fabrikasyon çelik panel kapı, iç kapıları amerikan panel kapı, pencereleri balkon camekanları pvc doğrama, zemini lamine parke ve seramik kaplı, banyo, wc duvarları ve zeminleri seramik kaplı, alçı sıvalı duvarları ve ışık bantlı alçıpandan mamul asma tavanları saten boya ile boyalı, Elektrik-Su tesisatı, doğalgaz tesisatı (bağlanmamış), kalorifer tesisatı, mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, banyolarda duşa kabinler, dolaplar, antresinde, giysi odasında dolaplar/vestiyer mevcut olup kullanılır durumdadır. Ancak Gömme spot aydınlatma armatürleri sökülmüş/yerinde yok, mutfak dolabı (buz dolabı bölümü) tahrip olmuş, dairenin eksikliklerinin giderilerek boya badanası, genel temizliğinin yapılması gerekmektedir.Taşınmazın bulu nduğu bina 4.sınıf A yapı grubunda B.arme karkas türde, çift asansörlü olarak inşa edilmiş olup, üstü çatısız düz dam teras, dış cephesi akrilik boya ile boyalı, bina giriş kapısı fotoselli kalın camlı alüminyum doğrama, giriş mahallinde kısmen seramik kaplı duvarları alçılı saten boya ile boyalı, tavanları alçıpan dan mamul, dekoratif ışık bantlı, alçı sıvalı ve saten boya ile boyalı, zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplı, kat merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalıdır. Taşınmazda ve bulunduğu bina ortak alanlarında yapım yılı kullanımı ve görünümü itibarı ile % 6 yıpranma bulunmaktadır.Taşınmazın çevresindeki Caddelere cepheli apartmanların/Site Bloklarının Zemin katları işyeri, üst katları mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, 34.Cadde ve İstemihan Talay Caddesinden geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu apartman ve civarı, bölgesindeki ilk ve orta öğretim okuluna, marketlere, toplu taşım araçlarının geçtiği güzergahlara yakın mesafededir.
Adresi : Akkent Mahallesi, 34.Cad. Viport Sitesi, Kat:5, D.No:9 Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 5.909 m2
Arsa Payı : 175/5900
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E=0.90(Emsal:0.90) yapılanma yoğunluğuna tabi KONUT ALANI olarak işaretlidir.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 320 Ada, 2 Parsel, TECE Mahalle/Köy, KARAÇUKUR Mevkii, B blok, 6. kat, 16 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz Mersin Şehir Merkezinin yaklaşık 20 km. batısında, Mezitli Belediyesi Deniz Mahallesi sınırları içerisinde, G.M.K. Bulvarının/Otoban bağlantı kavşağının ortalama 700m. güneyinde, Akdeniz sahil bandının/Tece sahilinin 400m kuzeyinde, genelde yazlık deniz evi olarak kullanılan sitelerin bulunduğu bölgededir. Taşınmaz batısı Uygur Caddesine cepheli,kuzeyindeki parselle birlikte çevre düzenlemesi /peyzajı, açık yüzme havuzu, kameriyeleri yapılmış parsel üzerindeyer alan, Uygur caddesinden girişi bulunansitesinin güneybatı bölgesindeki (parselin kuzeybatısında kalıyor)Zemin Kat+12Normal Kattan ibaret B Blokun kuzey ucunda6. Katında Doğu-Batı-Kuzey cepheli 3 oda, salon, salona açık amerikan mutfak, hol (holden salona açılan kapı yapılmamış), 2 banyo/wc ve 2 balkon, 1 ad. Fransız balkondan ibaret BRÜT (ortak kapalı alanlar dahil ort) 125,00m2, NET 97,00m2 büyüklüğünde boş halde natamam inşaat halinde (ince inşaat işleri/tesisat işleri yer yer/kalorifer tesisatı eksik) olan boş halde bekletilen meskendir.Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı, iç kapıları amerikan panel kapı, pencereleri, balkon camekan/kapıları pvc doğrama, duvarları ve ışık bantlı tavanları alçılı plastik boya ile boyalı, zeminleri seramik ve lamineparke kaplı, banyo/wc. zeminleri ve duvarlar seramik kaplıdır. Elektrik-su tesisatı, kalorifer tesisatı (radyatör ve teferruatları hariç) mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları mevcut durumdadır. Taşınmazın bulunduğu Blok 4 sınıf A yapı grubunda, B.Arme karkas türde, çift asansörlü olarak inşa edilmiştir. Binanın üstü çatısız gezilebilen dam teras şeklinde olup, dış cepheler akrilik dış cephe boyası ile boyalı, bina girişifotoselli kalın camlı alüminyum doğrama, blok giriş mahallindeyer yer dekoratif kağıt kaplı duvarları ve zemini seramik kaplı, merdiven basamakları seramik kaplı, merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı, zeminler seramik, alüminyum korkuluklu merdiven basamakları mermer kaplıdır. Taşınmazda, taşınmazın bulunduğu site ve blok ortak alanlarında bina yeni yapım ve yapımı devam ettiğinden yıpranma bulunmamakla birlikte Taşınmazda ve site ortak alanlarında %5 yapım eksiklikleri bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu site ve civarı belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Mersin-Silifke Karayolundan ve yakın civarındaki Caddelerden geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz bölgesindeki marketlere, semt pazarına, ilk ve orta öğretim okullarına, Akdeniz sahil bandına yaya yürüyüş mesafesindedir.
Adresi : Deniz Mahallesi, Uygur Cad. Fırat Tatil Sitesi B Blok, Kat:6, D.No:16Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 5.002,04 m2
Arsa Payı : 32/2400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E=1.60 (Emsal:1.60) yapılanma yoğunluğuna tabi KONUT ALANI olarak işaretlidir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/199 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim sayılacağı ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR