MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092499
Şehir : Mersin / Akdeniz
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/118 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz / Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ
2019/118 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 10665 Ada, 3 Parsel, MENTEŞ Mahalle/Köy, 6. Kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm Konum olarak taşınmaz, 32. Cadde ile, 31146 sokak arasında, Servet Tazegül Spor Spor salonu ve Olimpiyat Tenis Kompleksinin batısında 31141 Sokak üzerinde yer almaktadır. Ulaşım, İstemihan Talay Caddesi ve 34. Cadde üzerinden, 32. Cadde yolu ile toplu taşıma araçları ve özel araçlar İle sağlanmaktadır. Her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yenişehir Belediyesince verilen, 30.12.2015 tarih ve 5/48- 278/2015 sayılı inşaat Ruhsatına göre, betonarme karkas olarak, tek blok, şeklinde , B+Z+14 kat üzerine inşa edilmiş olduğu öğrenilmiştir. Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmaz; Bodrum katta, sığınak, hidrofor, su deposu ve yangın su deposu, zemin katta, giriş holü, bekleme salonu, çocuk oyun alanı, kapıcı dairesi, normal katlarda her katta 2 daireden 12 katta 24 daire, son 13. Ve 14. Katlarda dubleks 2 daire olmak üzere, toplam, 26 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Site, peyzaj düzenlemesi yapılmış, açık otoparklı, jeneratörlü, etrafı ihata duvarı ile çevrili, açık yüzme havuzlu, otomatik giriş kapılıdır. Bloğun dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Çift asansör bulunmaktadır.Fransız balkon uygulaması yapılı, doğalgaz hattı çekilidir. Blok girişi, şifreli fotoselli alüminyum cam kapıdır. Giriş zeminleri granit seramik kaplı, duvar ve tavanlar dekorlu, merdiven basamakları ve kat holleri granit seramik kaplı, korkuluklar alüminyum imalattır. Konumuz daire, 6. katta asansörden çıkışta sağ kol üzerinde kalan, güney- kuzey- batı cepheli, 11 nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar lake kapıdır. Pencere doğramaları ısı camlı renkli pvc doğrama, balkon korkulukları alüminyum korkuluktur. Antre, hol, balkon zeminleri ile, ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Oda zeminleri parke kaplıdır. Mutfak tezgahı granit, dolaplar lake kapaklı dolaptır. Ada mutfak yapılıdır. Mutfak önünde bulunan ön cephedeki balkon mutfak ile bağlantılı cam odaya dönüştürülmüştür. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, kısmen duvar kağıdı kaplıdır. Tavanda alçı dekorasyon uygulaması yapılmıştır. Genel itibari ile nitelikli malzeme kullanılmıştır. Daire, 3 oda+ salon+mutfak+antre-hol+vestiyer+ banyo- wc-lavabo+ebeveyn banyosu+ yangın holü ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı yaklaşık, 149,50m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Afetevler Mahallesi, 31146 Sokak, Olimpos 2 Sitesi, No:13, Kat:6 Daire:11 Yenişehir / Mersin
Yüzölçümü : 4.000,00 m2 Arsa Payı : 125/74000 Kaydındaki Şerhler : KaydıGidir
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre, ana taşınmazın imar planında; E=0.90 yoğunluklu konut alanı olarak işaretli
Kıymeti : 500.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz / Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR