MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091758
Şehir : Mersin
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2018/11 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 4374 Parsel, MENTEŞ Mahallesi, A blok 6.Kat, 11 nolu bağımsız bölüm mesken satışa çıkarılmıştır. Parsel ilçe merkezinde bulunan Mersin Forum AVM?nin yaklaşık 1 km kuzeybatısında, İstamihan Talay Caddesi?ne cepheli konumludur. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü yeni yüksek katlı apartman ve sitelerden oluşmaktadır. Alacak konusu taşınmazın yaklaşık 500 m güneyinde Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı, yaklaşık 750 m kuzeyinde Metro Toptancı Marketi, yaklaşık 450 m kuzeydoğusunda Özel Mersin Akademi Hastanesi, yaklaşık 400 m batısında 38. Cadde ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Satışa konu taşınmaz, A ve B isimleriyle isimlendirilmiş Zemin+12 Normal Katlı, IV sınıf C yapı grubunda, betonarme karkas tarzında inşa edilmiş site (Sitenin yapımı için 16.12.2011 tarih ve 3/37-170/2011 numaralı Yapı Ruhsatı aldığı, akabinde A bloğun tamamı için 06.02.2014 tarih ve 3/42-2014/30 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) mevcuttur. Sitenin çevresi çevre duvarı ile çevrili, güvenlikli girişli, açık ve kapalı otoparklı, yüzme havuzlu (yüzme havuzu proje harici yapılmıştır), kamelyalı ve basket sahalıdır. Alacak konusu taşınmazın bulunduğu A Bloğun zemin katında ortak alanlar, normal katlarında 2?şer daireden toplam 24 bağımsız bölüm mesken bulunmaktadır. Blok giriş yapısı fotoselli alüminyum doğrama, yer döşemeleri granit döşeme, duvar hacimleri alçı sıva üzeri kağıt+granit+mdf kaplama, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Normal kat sahanlıkları yer döşemeleri ile merdiven döşemeleri mermer döşeme olup blokta iki asansör ile doğalgaz tesisatının döşeli olduğu görülmüştür. SATIŞI YAPILACAK TAŞINMAZ, A Blok, 6. Kat, 11 no.lu bağımsız bölüm MESKEN; Yenişehir Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sol, merdiven çıkışına göre sağ tarafta konumlu güney-kuzey-batı cepheli bağımsız bölüm taşınmazdır. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, soyunma+duş, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, yer döşemeleri parke döşeme, ıslak zeminler yer ve duvar döşeme ve kaplamaları seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı+kağıt kaplama, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcut, pencerelerinin sert pvc doğrama, mutfak altı ve üstü dolapların yeni ve takılı olduğu görülmüştür. Bağımsız bölümde doğalgazın kullanımda olduğu, taşınmazın hali hazırda malik tarafından ikametgâh amaçlı kullanımda olduğu görülmüştür. Taşınmaz Brüt: 193,00 m², Net: 140,00 m² hacimlidir.
Adresi : Menteş Mahallesi İstemihan Talay Caddesi Vema Towers Sitesi A Blok No: 57 Kat: 6 Daire: 11 Yenişehir - MERSİN
Yüzölçümü : 5.692,00 m² yüzölçümlü
Arsa Payı : 1/48 arsa paylı
İmar Durumu : Dosya içinde mevcut Yenişehir Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından gönderilen 03/05/2018 tarih ve E.10869 sayı numaralı yazı ve ekinde bulunan imar örneğinde; konu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal 1.25 (E=1.25) yoğunluklu konut alanına isabet ettiği, ancak Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2019

2/2
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR