MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064520
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 184
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 17
Binadaki Kat Sayısı : 17
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1946 ESAS
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/1946 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Menteş Mah., 2153 Ada, 1 Parsel, 9.Kat, 17 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Yenişehir Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgiden, ana taşınmazın,Yenişehir Belediyesince verilen, 28.07.1999 tarih ve 2/61--129 sayılı İnşaat Ruhsatına göre, tek blok şeklinde, B+Z+17 kat üzerine betonarme karkas olarak inşa edildiği bilgisi edinilmiş, konumuz dairenin, 29.01.2008 tarih, 1/36-2003/8 sayılı Yapı Kullanma İzin belgesinin alınmış olduğu öğrenilmiştir. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Yenişehir Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, ana taşınmaz, bodrum katta, sığınak, zemin katta, apartman giriş holü, kapıcı dairesi, normal katlarda,her katta 2 daireden 17 katta 34 daire, toplam olarak ta 34 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır.Ana taşınmazın girişi camlı ferforje kapı, giriş holü zeminleri ve yan duvarları mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer,korkuluklar, demir imalattır.Ana taşınmazın ihata duvarı çekilmiş, peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Açık otopark alanı düzenlenmiştir. Otomatik garaj kapısı bulunmaktadır. Dışı sıvalı dış sıva boyası ile boyalıdır. Merdiven kovası alçı sıvalı dekoratif boyalıdır. Çift asansör bulunmaktadır. Doğalgaz hattı çekilidir. Değerlemeye konudaire, 9. katta, asansörün sağında yer alan güney-kuzey-batı cepheli 17 nolu meskendir. Daire giriş kapısı demir panjurlu çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır, Pencereler pvc doğrama,antre ve oda zeminleri laminat parke kaplı, balkon ve mutfak zeminleri ile ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalıdır . Mutfak tezgahı suni mermer dolaplar mdf kapaklıdır. Balkon korkulukları demir profil imalattır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulamaları yapılıdır. Daire; 3 oda+ salon+ mutfak +wc-lavabo+ banyo +antre-hol+ebeveyn yatak odasında duş ve 3adet balkondan oluşmaktadır.Daire brüt alanı yaklaşık, 184 m2, balkonlar dahil net kullanım alanı da yaklaşık, 148,60 m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi :Aydınlıkevler Mah., 2019 Sokak, Diclehan Ap. No:10, Kat:9, Daire:17 Yenişehir /Mersin
Arsa Yüz ölçümü : 2.536 m2 Arsa Payı : 12/408
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında,E=1.50 yoğunluklu konut alanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 370.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:40 - 11:50 arası

2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:40 - 11:50
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu Akdeniz/Mersin
Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1946 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR