MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063798
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/152 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 2. İCRA DAİRESİ

2019/152 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 2623 Ada, 14 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, TAPU KAYDI: Mersin ili Yenişehir ilçesi Çiftlik mahallesi 2623 ada 14 parselde kain 1811 ,00 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli üzerinde kat irtifakı kurulu taşınmazın 1.nci kat 2 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli daire.
ADRESİ: Batıkent mahallesi 2699 sokak No 19 Toktaş Apartmanı 1.kat iç kapı no 2 Yenişehir MERSİN
İMAR DURUMU: Yenişehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre parselin zemini, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal: 0.90(E=0.90) inşaat nizamında Ticaret+konut alanı olarak planlanmış alanda kaldığı, ancak Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı onaylanmış olup, ilgili planın plan notlarının 1.10 maddesi "Bu planın onayından önce onaylanmış ve bu plan kararlarına aykırılığı bulunan 1/1000 ölçekli uygulama imar planları, bu plan kararları doğrultusunda revize edilecektir" denilmektedir.
GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın bulunduğu bölge hızla gelişen birbölgede olup, Taşınmaz ana yollara ulaşımı çok kolaydır. Taşınmazın yakın çevresinde yüksek katlı bina inşaatları devam etmekte, taşınmaza yakın konumda özel eğitim kurumları, jimnastik salonu, kapalı spor salonları mevcuttur. 32.caddeye cephe, 3.çevre yolunun 140 metre kadar güney cephesinde yer almaktadır. Bölgede belediye alt yapı tesisleri mevcut olup toplu taşıma araçlarının güzergahına yürüme mesafesindedir. Bağımsız bölümün bulunduğu yapı tek blok halinde 09.11.2016 tarihli yapı ruhsatına istinaden bodrum+zemin+8 normal katlı olarak betonarme tarzında inşa edilmiştir. Parsel duvarları çevrilmiştir. Zeminde bulunan dükkanların apartman bahçesinden, kullanım yerleri ayrılmıştır.Site girişi 2699 nolu sokak olup, girişte yaya ve araç girişi bulunmaktadır. Girişteki kapılar demir doğramadır. Apartman girişi yapının kuzey çephesinden ve zemin kattandır. Girişte fotoselli ve şifreli alüminyum doğrama cam kapı bulunmaktadır. Bina girişinde geniş bir lobi alanı mevcuttur ve zemini granit kaplanmıştır. Binada iki adet asansör bulunmaktadır. Binanın merdiven basamak ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Merdiven ve balkol korkulukları alüminyum doğramadır. Bina dış yüzeyi sıvalı ve boyalıdır. Bina teras çatılıdır. Bahçe alanında açık otopark alanı, kamelya ve çocuk oyun alanı ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Site etrafı ortalama 1m yüksekliğinde betonarme duvar üzerine örme tel korkuluk mevcuttur.Bina IV.sınıf A grubu yapı sınıfına girmektedir.bağımsız bölüm kuzey, güney ve doğu cephelidir. Onaylı mimari projesi ile uyumlu olduğu, mesken; salon+mutfak+oturma odası+antre+hol, 2 oda, antre, hol, banyo+wc+lavabo, ebeveyn banyo, yangın çıkışı(giyim odası yapılmış) ve 4 adet balkondan(balkonun 9,10 m2 lik olanı oda haline getirilmiş) oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı mobilya görünümlü çelik pres kapı, iç kapıları amerikan panel ahşap kapı, dış doğramaları alman yapımı siyah görünümlü ahşap doğrama, oda zeminleri laminant parke kaplı, yaşam alanı(salon+mutfak+antre+hol+balkon alanları) parke görünümlü seramik kaplı, mutfak+salon+oturma odası+antre+hol alanlarının bir bütün olarak kullanılmaktadır. Salonun bir kısmı mutfak alanı olarak dizayn edilmiştir. mutfak alanında ada mutfak tezgahı ve diğer ürünler franke markalı ürünler montajı yapılmış, banyo alanlarının zemini ve duvarları seramik kaplı, dışa kabin, mobilyalı lavabo ve klozetler vardır. aksesuarlar irinci sınıf marka ve işçilik kullanılmıştır. meskenin yangın kaçış alanı giyim odası, bir balkonu oda haline getirilmiştir. Bağımsız bölüm mesken kullanılabilir durumda olup Brüt 102,89 m2, net alanı 91,89 m2.dir.
Kıymeti : 320.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:05 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:05 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/152 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR