MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051577
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : MENTEŞ MAH. / BARBAROS
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 17.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7253 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/7253 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Menteş Mahallesi , 4869 Ada, 22 Parsel, 13. Kat, 26 no.lu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz Bodrum+Zemin+14 normal katlı, IV-C yapı grubunda inşa edilmiş (Apartmanın yapımına 27.10.2010 tarih ve 4/87 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı, bloğun tamamı için 05.02.2015 tarih ve 2/1-2015/8 numaralı Yapı Kullanma izni alındığı bilgisi verilmiştir.) apartman bulunmaktadır. Parselin etrafı çevre duvarları ile çevrili, güvenlik girişli, kamelyalı, çocuk oyun alanlı, basket sahalı ve açık otoparklıdır. Alacak konusu edilen taşınmazın bulunduğu binanın bodrum katında ortak alanlar, zemin katında ortak alanlar ve 2 dükkan, normal katların her birinde 2'şer meskenden toplam apartmanda 30 bağımsız bölüm bulunmaktadır. (Vaziyet planında apartmanı giriş güney yönden işaretlenmesine rağmen zemin kat planında yerindeki durumu ile uyumlu olarak batı cepheden işaretlenmiştir.) Apartmanın giriş kapısı fotoselli alüminyum doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri mermer döşeme, duvarları seramik kaplı olup tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Merdiven basamakları ile normal kat sahanlıkları yer döşemeleri mermer döşeme, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, normal kat sahanlıkları duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Binada çift asansör ile doğalgaz tesisatı mevcuttur. 13. Kat, 26 no.lu bağımsız bölüm MESKEN Yenişehir Tapu Müdürlüğündeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışlarına göre sol, merdiven çıkışlarına göre sağ tarafta konumlu güney, kuzey ve doğu cepheli taşınmazdır. Bağımsız bölüm mesken 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol, duş, soyunma odası ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri parke döşeme, banyo, wc ve duş yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı+kağıt kaplı, mutfak altı ve üstü dolapları yeni ve takılı vaziyette olup tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Taşınmaz Brüt: 165,00 m², Net: 136,95 m² hacimlidir.
Adresi : Menteş Mah. 25107 Sok. Aksaray Plaza No: 17 Kat:13/26 Yenişehir / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 4.626,00 m2 ,
Arsa Payı : 161/4626
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal= 0.90 (E=0.90) inşaat yoğunluklu Konut Alanı olarak düzenlenen alana isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL ,
KDV Oranı : %1 ,
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası ,
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7253 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR