MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050748
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : MENTEŞ MAH. / BARBAROS
Oda Sayısı : 3+1
: 151
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2088 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2019/2088 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 106 Ada, 6 Parsel, MENTEŞ Mahalle/Köy, EĞRİÇAM MEVKİİ Mevkii, 7. KAT 13 NUMARA Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı-Nevit Kodallı Caddesi kavşağının yaklaşık 250 m.lik kuzeydoğusundaki bölgede, batısı 12m.lik 2158 Sokağa (girişi), doğusu 2156 Sokağa, güney 2127 Sokağa cepheli, üç tarafı imar yolu ile çevreli, otopark alanı parsel ve parsel üzerinde yapım yılı özellikleri itibarıyla 3 Sınıf B yapı grubunda, B.arme karkas türde Zemin kat+10 Normal kat dahil, toplam 11 katlı, asansörlü inşa edilmiştir, zemin kat apartman ortak alanlarından, her normal katı 2 daireden ibaret Seçil Apartmanının 7. Katında kat irtifak projesinde yaklaşık brüt 158,00 m2, net 151,00 m2 büyüklüğünde doğu-batı-kuzey cepheli, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc. ve 3 balkondan (mutfak balkonu camekan kapatılarak mutfakla birleştirilmiş) müteşekkil, mesken olarak kullanılan taşınmazdır.
Taşınmazın bulunduğu binanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik boya ie boyalı, bina giriş kapısı ferforje demir doğrama, giriş zemini, katlarda sahanlık zemini ve merdiven basamakları mermer kaplı, girişte kısmen mermer kaplı duvarları ve kat merdiven mahallerinde duvarlar mineral sıva ile kaplı, tavanlar plastik boya ile boyalıdır.
Taşınmazın giriş kapısı çelik panjurlu çelik kapı, pencereleri ve balkon kapıları Pvc doğrama, iç kapıları Amerikan kapı, alçı sıvalı duvarları saten boya ile boyalı, kartonpiyerli tavanları plastik boya ile boyalı, zeminleri, mutfak, banyo ve wc. duvarları seramik kaplıdır. Elektrik ve su tesisatı, mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları mevcut ve kullanılır durumdadır.
Yapım yılı, kullanım ve görünümü itibarı ile taşınmazda ve bulunduğu bina ortak alanlarında %15 yıpranma mevcuttur.
Taşınmazın bulunduğu bina ve çevresi zemin katı mesken/işyeri, üst katları mesken/işyeri olarak kullanılan yapılardan müteşekkildir. Bulunduğu bölgenin tamamı belediye hizmetlerinden yararlanmakta, güneyindeki Nevit Kodallı Caddesi ve G.M.K. Bulvarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bina, şehri doğudan batıya kat eden ana ulaşım arterlerinden G.M.K. Bulvarına ve Bulvar üzerindeki iş yerlerine, Nevit Kodallı Caddesine, bölgesindeki ilkokula, ortaokula, liseye, AVM.ye, hipermarkete, Göçmen Camiine, semt pazarına, parka yakın mesafededir.
Adresi : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 106 Ada, 6 Parsel, MENTEŞ Mahalle/Köy, EĞRİÇAM MEVKİİ Mevkii, 7. KAT 13 NUMARA Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 1.064,00 m2
Arsa Payı : 24/480
İmar Durumu : Yenişehir Belediyesi Başkanlığı 21/08/2017 tarih, 7450/14340 Yevmiye ile yazısı eki imar plan örneğinde taşınmazın bulunduğu parsel 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında A-3 ayrık nizam Konut Alanı
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2088 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR